12:05:59 - چهارشنبه 15 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح‌های ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی حمایت مالی می‌شوند
طرح‌های ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی حمایت مالی می‌شوند
یزد ـ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: طرح‌های ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی با محوریت پیشگیری و مقابله در زمان وقوع، حمایت مالی می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، فخر السادات خامسی هامانه در نخستین کارگروه فرهنگی تخصصی در شهرستان مهریز اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی خاص شهرستان مهریز در قالب طرح‌های فوق العاده به مدیرکل امور اجتماعی در استانداری یزد ارائه شود.

وی با اشاره به مهم بودن جذب بودجه افزود: رؤسای هر اداره می‌توانند در تعامل با مدیرکل مربوط به خود، جذب بودجه بیشتری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ تخصصی در رفع مشکل به یک طرح جامع و کامل در جهت رفع مشکل برسد.

خبر جدید  ساماندهی گلزار شهدای خلدبرین نیازمند طرح جامع است

خامسی هامانه ادامه داد: متأسفانه در بحث فرهنگی آسیب‌های اجتماعی دغدغه‌ای از سوی مسئولان مرتبط وجود ندارد و فقط به انجام بخش‌نامه های کشوری و استانی اکتفا شده و هیچ دستگاهی ابتکار و نوآوری از خود نداشته است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به دغدغه اصلی رهبری در خصوص فرهنگ و آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی مهم‌ترین آسیب از دیدگاه رهبری است که باید از سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها کمک گرفت.

وی افزود: اولویت کار امور اجتماعی در مناطق حاشیه نشین، حاد و بحرانی، آسیب دار و آسیب خیز است که شهرستان مهریز در زمره شهرهای آسیب‌دار و آسیب خیز قرار دارد و از طریق سه منبع جذب اعتبارات خیری، ادارات و مشارکتی بین امور اجتماعی کل و ادارات طرح‌های فوق العاده را ارائه می‌دهد.

خبر جدید  برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم کوتاه شهر جهانی یزد تجلیل شدند

خامسی هامانه خاطرنشان کرد: در صورت ارائه طرح‌های فوق العاده و با جزئیات، امور اجتماعی استانداری از آنها حمایت و بودجه مورد نظر را تأمین می‌کند.

وی تاکید کرد: کارگروه فرهنگی تخصصی در مهریز باید به صورت مدون و منظم با عضویت صاحبان تخصص و نظارت کامل ادامه پیدا کند.

خبر جدید  ۳ نام از ۱۰ نام پرانتخاب یزدی‌ها برگرفته از نام امام حسین (ع)

خامسی همچنین با اشاره به تعداد ثمن‌های فعال در شهرستان مهریز عنوان کرد: ۱۱ ثمن در تخصص‌های آسیب‌های اجتماعی، خیران، بانوان و ورزشی که مورد تاکید رهبری است فعال هستند که می‌تواند ظرفیت شغلی و فرهنگی خوبی را برای مهریز به ارمغان بیاورد.

کد خبر ۴۶۱۷۵۵۴


منبع :: طرح‌های ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی حمایت مالی می‌شوند

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد