19:30:18 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح «رودبان» در راستای پاکسازی بستر رودخانه‌ها در یزد آغاز به کار کرد
طرح «رودبان» در راستای پاکسازی بستر رودخانه‌ها در یزد آغاز به کار کرد
طرح «رودبان» در مراسمی با حضور مسئولان استانی یزد و به منظور پاکسازی و تمیزسازی بستر رودخانه‌ها از زباله و نخاله با مشارکت مردم کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدمهدی جوادیانزاده صبح امروز در مراسم کلید خوردن طرح رودبان اظهار داشت: این طرح بهمنظور پاکسازی و حفاظت کیفی از رودخانهها، ساماندهی، رفع تصرفات، جلوگیری از برداشت بیش از حد مصالح رودخانهای، همکاری در آزادسازی مسیر رودخانهها، همکاری در طرحهای گردشگری، کنترل کیفیت آب و اندازهگیری ارتفاع آب رودخانهها آغاز شده است.

وی ادامه داد: احیاء، بازسازی و آمادهسازی رودخانهها جهت صیانت از طبیعت از دیگر اهداف این طرح است که با مشارکت مردم، زبالهها و مصالح ریخته شده در بستر رودخانهها و سیلابها را پاکسازی مینماید.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقهای یزد با اشاره به اینکه طول رودخانههای استان بیش از ٢٨? ? کیلومتر است گفت: جهت هرگونه ساخت و ساز و یا خرید ملک در حریم رودخانهها حتماً از آب منطقهای استعلام گرفته شود تا ضمن رعایت حریم رودخانهها مشکلی جهت ساخت و سازها نیز پیش نیاید.

خبر جدید  یزد| تریبون‌های نماز جمعه به روشنگری اختصاص یابد

وی افزود: جهت اجرای این طرح نیاز به فرهنگسازی تو سط رسانههای جمعی داریم تا با پخش و انعکاس فعالیت رودبانها و این طرح میتواند نقش مهمی در این فرهنگ سازی را ایفا نمایند.

جوادیان زاده تصریح کرد: با توجه به افزایش نزولات جوی در سال جاری نسبت به سال قبل، نیازمند توجه بیشتر به پاکسازی مسیر رودخانهها و حفظ و حراست از آنان بهعنوان یک موجود زنده است.

خبر جدید  پساب فاضلاب اردکان در بالاترین کیفیت و بیشتر از استاندارد است

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد