1:46:38 - پنج‌شنبه 9 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح سفیران سلامت در اردکان جدی تر دنبال شود
طرح سفیران سلامت در اردکان جدی تر دنبال شود
یزد – ایرنا – معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان گفت: طرح سفیران سلامت باید جدی تر از پیش دنبال گردد که لزوم همکاری بیشتر رابطین سلامت ادارات را طلب می کند‌.

به گزارش ایرنا رقیه کرمانیان عصر چهارشنبه در کارگاه آموزشی سلامت خانواده افزود: باید با آموزش های لازم به صورت انفرادی و گروهی از جمله در مدارس به ارتقای سطح سلامت در جامعه بپردازیم .
وی با اشاره به اینکه سلامت تک تک افراد جامعه اهمیت دارد، تندرستی و سلامت جامعه را از دغدغه‌های مهم دولت و خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: پایداری و استمرار نعمت سلامت در جامعه مستلزم همکاری فی مابین آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان است تا بر پایه ارائه اطلاعات و آموزش های لازم شاهد ارتقای هر چه بیشتر این شاخصه مهم توسعه در اردکان باشیم.
معاون فرمانداری اردکان در ادامه تصریح کرد: سواد سلامت تنها داشتن دانش و اطلاعات در حوزه سلامت نیست بلکه عمل به این دانش، فاکتوری است که سواد سلامت را کامل می کند.
کرمانیان با بیان اینکه سلامت همچنین تنها در نداشتن بیماری جسمی تعریف نمی شود بلکه احساس آرامش روانی در این تعریف جایگاه ویژه ای دارد تصریح کرد:امروزه دانش سلامت به دلیل وجود شبکه های مجازی و بمباران اطلاعاتی قابل اعتماد نیست.
وی اظهار داشت: به این دلیل ضروری است علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی در محلات مختلف شهرستان، یک کانال ویژه و معتبر در حوزه سلامت توسط شبکه بهداشت و درمان ایجاد گردد.
این مسئول افزود: آنچه در حوزه سلامت مغفول مانده، مطالبه گری در حوزه بهداشت و سلامت است، مردم باید علاوه بر شرکت فعال در برنامه های مربوط به سلامت، مطالبه گری داشته باشند.
کرمانیان با بیان اینکه در این میان سلامت مادران دارای اهمیت بالایی است چرا که سلامت مادران بر سلامت کل خانواده تاثیر می گذارد تاکید کرد: لذا لازم است ابتدا نیاز سنجی صورت گیرد تا مسائل مبتلا به زنان شهرستان شناسایی شود.
وی گفت: اطلاعات صحیح، سبک زندگی سالم، تحرک، شادابی، مثبت اندیشی، استفاده از رنگهای شاد و اشتغال به فعالیت های هنری از جمله عواملی است که در سلامت بسیار موثر است.
مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۴/ ۶۱۹۷

خبر جدید  بیمارستان ضیایی اردکان آماده خدمت به مسافران است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد