12:06:28 - دوشنبه 24 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح هور برای مرتکبین جرائم امنیت اخلاقی استان یزد اجرا می شود
طرح هور برای مرتکبین جرائم امنیت اخلاقی استان یزد اجرا می شود
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین رحیمی زاده با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی در این زمینه اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی دوره‌های مدیریت مهارت و دانش رفتار (طرح هور) برای متهمان معرفی شده از سوی پلیس امنیت اخلاقی ارائه می شود. وی ادامه داد: در این طرح پلیس امنیت اخلاقی مرتکبین جرائمی همچون، بی […]

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین رحیمی زاده با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی در این زمینه اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی دوره‌های مدیریت مهارت و دانش رفتار (طرح هور) برای متهمان معرفی شده از سوی پلیس امنیت اخلاقی ارائه می شود.

وی ادامه داد: در این طرح پلیس امنیت اخلاقی مرتکبین جرائمی همچون، بی حجابی و بدحجابی، آلودگی صوتی و مزاحت های خیابانی را به جای تشکیل پرونده و ارسال به دادسرا به معاونت اجتماعی ارسال می کند تا این افراد در این کارگاه های آموزشی در ۳ روز ۱۰ ساعت آموزش ببینند.

این مقام قضایی ارتقای کرامت انسانی و احیای اخلاق را هدف برگزاری این دوره ها ذکر کرد و گفت: در این دوره‌ها سعی بر این است تا با ایجاد آگاهی فرد از توانایی‌های ذاتی خود در کنار یادآوری توانایی‌ها و مهارت های اکتسابی، استفاده صحیح از استعدادها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها، روابط میان فردی بهبود و بر اصول متعالی عرفی و شرعی استوار گردد.

وی تصریح کرد: تلفیق آموزه‌های دینی و روانشناسی در این طرح تلاش می‌کند فرد را به خودشناسی رسانده و به مرتبه‌ای از بصیرت و آگاهی و شناخت فردی و اجتماعی برساند که به سادگی و به سرعت، بزه و آسیب اجتماعی را تشخیص داده و در برابر آن‌ها ایستادگی کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم از اجرای این طرح در سه سال گذشته در استان خبر داد و گفت: در سه سال گذشته حدود ۶۰ دوره برای افراد مختلف معرفی شده اجرا شده است که بازخوردهای بسیار جالب و قابل تأملی داشته است.

وی ادامه داد: افرادی که در روزهای اول به اکراه و اجبار به کلاس می آیند در روز آخر با یک نگاه جدید و رضایت کامل دوره را ترک می کنند و در دلنوشته های خود به تحت تأثیر قرار گرفتن و رسیدن به یک نگاه نو به جامعه و اطراف اذعان دارند.

تبليغات
بانک پاسارگاد