12:45:03 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عامل ۶۶ درصد حوادث ترافیکی میبد، موتورسواران هستند
عامل ۶۶ درصد حوادث ترافیکی میبد، موتورسواران هستند
یزد- ایرنا- کارشناس پیگیری برنامه های جامعه ایمن میبد، عامل ۶۶ درصد حوادث ترافیکی این شهرستان در سال گذشته را موتورسواران معرفی کرد.

محمد رضا جانب اللهی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: از مجموع چهار هزار و ۳۵ مورد حوادث ثبت شده در بیمارستان امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد در طی سال گذشته، یک هزار و ۹۱۸ فقره (۴۸ درصد) مربوط به حوادث ترافیکی بود.
وی با اشاره به اینکه ۶۶٫۷ درصد حوادث ترافیکی، مربوط به تصادف موتورسیکلت سوار، ۱۹٫۸ درصد مربوط به تصادف خودرو سوار و ۱۳٫۵ درصد نیز مربوط به تصادف عابرین پیاده بود اظهار داشت : متأسفانه بیشترین آسیب های ناشی از حوادث ترافیکی در بین گروههای سنی، به گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال اختصاص داشت.
کارشناس مسئول بیماریهای مرکز بهداشت شهرستان میبد، تعداد موارد فوت ناشی از حوادث شهرستان را ۳۹ فقره ذکر کرد که ۱۹ مورد (۴۸٫۷ درصد) از آن به فوت های ناشی از حوادث ترافیکی در محدوده شهری و روستایی میبد اختصاص داشت که از این میان، ۴۷٫۴ درصد مربوط به موتورسیکلت سوار، ۳۶٫۸ درصد مربوط به خودرو سوار و ۱۵٫۸ درصد مربوط به عابرین پیاده بوده است.
این مسئول یاد آور شد: سقوط، مسمومیت و سوختگی ناشی از انفجار گاز نیز بیشترین عامل فوت ناشی از حوادث، بعد از حوادث ترافیکی بود.
وی علت اختلاف فاحش و چند برابری آمار حوادث ترافیکی منتشره بین دستگاههای مختلف را معمولا استناد کردن به آمارحوادثی برشمرد که شاکی خصوصی داشته یا اینکه پلیس بر سر صحنه وقوع حادثه حضور یافته و این در حالی است که آمار مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی که شاکی خصوصی نداشته و شخصاٌ به بیمارستان مراجعه نموده یا توسط پایگاه امداد و نجات (اورژانس ۱۱۵) یا شهروندان عادی به بیمارستان منتقل گردیده اند از آمارهای رسمی، بسیار بالاتر است.
وی تصریح کرد : گرچه ممکن است بخش زیادی از این مصدومین نیاز به درمان های تخصصی نداشته باشند و بصورت سرپایی درمان و مرخص گردند اما نباید از نقاط حادثه خیز سطح شهر، غافل ماند و جز حوادث منجر به فوت و جرحی شدید، سایر حوادث را نادیده گرفت.
مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
۹۹۳۴/ ۶۱۹۷

خبر جدید  نفرات برتر مسابقات شطرنج قهرمانی کشور در یزد مشخص شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد