11:19:16 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علت گرانی خانه‌ در بافت‌های تاریخی یزد از زبان مدیرکل میراث فرهنگی‌
علت گرانی خانه‌ در بافت‌های تاریخی یزد از زبان مدیرکل میراث فرهنگی‌
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد به علت گرانی در بافت‌های تاریخی اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاران خارجی و داخلی متقاضی سرمایه گذاری در یزد جهانی هستند اما تاکنون اطلاعات جامعی از توانمندی‌های استان یزد در حوزه سرمایه گذاری احصا نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سید مصطفی فاطمی در کمیته تسهیلگری سرمایهگذاری در استان یزد با اشاره به اینکه در بحث گردشگری به اهمیت در اقتصاد استان واقف نشدیم اظهار داشت: اقتصاد شهری در بحث بازار بیشترین سود را میبرند و در این راستا بسیاری از اصناف به دنبال رونق گردشگری هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد افزود: بعد از ایام نوروز که حضور بیشتر گردشگران را در استان یزد شاهد بودیم، یکی از اتفاقاتی که برای ما رخ داده این است که روزی نیست که متقاضی سرمایه گذاری از خارج از کشور و خارج از استان یزد نداشته باشیم.

خبر جدید  ‌‌امام جمعه یزد: توقیف نفتکش انگلیسی، استکبار را در برابر چشمان جهان خوار و خفیف کرد ‌

اطلاعات جامعی از توانمندیهای استان یزد در حوزه سرمایه گذاری احصا نشده است

وی به افزایش حجم درخواستهای سرمایه گذاری در استان یزد اشاره کرد و گفت: اما تاکنون نتوانستیم اطلاعات خوبی از توانمندیهای استان در حوزه سرمایه گذاری احصا کنیم.

فاطمی خاطرنشان کرد: پیشنهاد میشود همه پتانسیلها در حوزه گردشگری، تجارت، مباحث ورزشی و فرهنگی از همه دستگاهها احصا شود و بتوانیم یک اطلاعات کاملی داشته باشیم.

علت افزایش قیمت خانهها در بافت تاریخی یزد

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد اضافه کرد: در حال حاضر افرادی که برای سرمایه گذاری مراجعه میکنند بعضاً به شهرداریها هدایت و در آنجا با پروسههای اداری مواجه و به نوعی متوقف میشوند که تصمیمشان را با ورود با بخش خصوصی تغییر میدهند و خانههای مسکونی در بافتهای تاریخی را خریداری میکنند که سبب شده قیمت این خانهها در بافتهای تاریخی افزایش پیدا کند.

خبر جدید  کارت تردد ویژه ساکنین بافت‌های تاریخی یزد صادر می‌شود

وی با بیان اینکه عمده زمینهایی که برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری اختصاص داده شده، با فواصل زیاد از مرکز شهر قرار دارد تصریح کرد: همه آگاه هستند که برای ساخت هتل و مجموعههای اقامتی و گردشگری نیاز است که جایی نزدیک به مرکز استان باشد تا اثرگذاری خود را ایفا کند.

خبر جدید  نقش بندرخشک در ‌حمایت از‌ ‌بخش کشاورزی استان یزد

فاطمی با اشاره به اینکه ضریب اشغال هتلهای یزد نه به نسبت خدمات بلکه به فاصله آنها از بافت تاریخی است گفت: این مسئله به این به معنا است که هر چه هتلها به بافت تاریخی نزدیکتر باشند، ضریب اشغالشان بیشتر میشود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد در پایان اظهار داشت: پس اگر بتوانیم در محدودهها و اطراف بافت تاریخی تمام پتانسیلها چه در بخش خصوصی و دولتی احصا و بتوانیم روی آن کار کنیم امکان پر کردن حجم قابل توجهی در بخش سرمایه گذاری در استان یزد وجود دارد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد