11:18:34 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عملکرد جزیره‌ای ادارات یزد هدف بازآفرینی شهری دور می‌کند
عملکرد جزیره‌ای ادارات یزد هدف بازآفرینی شهری دور می‌کند
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با تاکید بر همکاری دستگاه‌های اجرایی در محورهای مشخص شده برای تحقق یک نتیجه واحد گفت: عملکرد جزیره‌ای و فعالیت‌های متفرقه، دستگاه‌های اجرایی استان را از هدف طرح بازآفرینی شهری دور می‌سازد.

محسن صادقیان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: موازی کاری و بخشی نگری در دستگاهها یکی از بزرگترین آفتهای توسعه متوازن و پیشبرد برنامه های هدفمند برای استان است که سردرگمی اجتماعی و ضعف در پاسخگویی منسجم به نیازهای مردم را نیز به همراه دارد.

صادقیان افزود: طرحهای مختلفی که توانمندسازی محلات را هدف قرار دادهاند به صورت پراکنده و در دستگاههای اجرایی مختلف تهیه و در مسیر اجرا قرار گرفته است که بیش از ۹۰ درصد این نگاهها نیز به توسعه موضوعات عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در محلات تمرکز دارد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی موازیکاریها و تکیه بر عملکرد جزیرهای باعث کمرنگ شدن جامعیت و اهداف اصلی این طرحها در سطح محلات میشود.

صادقیان ادامه داد: هم اکنون طرح بازآفرینی شهری در معاونت عمرانی استانداری، راه و شهرسازی، شهرداری، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی با عنوانهای مختلف از جمله دفاتر تسهیل گری، کانون سلامت و سرای محله تعریف شده که اثر شرح خدمات آنها هم پوشانی دارد.

خبر جدید  ‌استان یزد در اجرای طرح جامع امور ‌پیشتاز شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: طرح بازآفرینی شهری با پیوستهای مختلف اجتماعی دستگاههای اجرایی متنوعی را برای تحقق اهداف مورد نظر خود به همکاری فراخوانده است اما ضروریست مدیریت یکپارچه و عملکرد همسو پیوست اصلی این طرح در استان قرار گیرد.

صادقیان ادامه داد: با هم افزایی ظرفیت و اعتبار همه دستگاههای موثر در این طرح میتوان نتایج موثر و اقدامات ماندگاری را رقم زد و در غیر این صورت علاوه بر دور شدن از اهداف طرح بازآفرینی در استان با هدر رفت منابع و ظرفیتهای پیش رو نیز مواجه میشویم.

خبر جدید  مشکل جدی و خاصی برای مسافران نوروزی در یزد وجود نداشت

وی افزود: یکسانسازی شرح خدمات دستگاهها، مشخص شدن و تقسیم وظایف با تمرکز بر محلههای هدف، بهینهسازی هزینه کرد اعتبارت و مدیریت زمان در اجرایی شدن این طرح مسیر مناسبی برای همبستگی فعالیتهای استان به ویژه در حوزه عمرانی فراهم میسازد که اعتبارات این طرح نیز بر این مبنا توزیع میشود.

خبر جدید  طرح «بهرفت» در ایام نوروز یزد اجرا می‌شود

معاون استانداری یزد با تاکید بر ضرورت شناخت، تعامل و همکاری حول یک محور واحد در اجرای طرح بازآفرینی شهری، توجه به نقش محوری و زمینهسازی برای مشارکت مردم در این زمینه را از دستگاههای متولی خواستار شد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد