۲۰:۳۵:۱۳ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
غربالگری بیش از ۸۱ هزار نفر در طرح ملی کنترل فشارخون/ شناسایی ۳۹ هزار مبتلا به فشارخون در یزد
غربالگری بیش از ۸۱ هزار نفر در طرح ملی کنترل فشارخون/ شناسایی ۳۹ هزار مبتلا به فشارخون در یزد
ایلنا: دبیر ستاد اجرایی طرح ملی کنترل فشار خون گفت: از آغاز اجرای طرح کنترل ملی فشار خون، (۲۷ اردیبشهت تاکنون) تعداد ۸۱ هزار و ۹۰۰ نفر غربالگری شده اند.

دبیر ستاد اجرایی طرح ملی کنترل فشار خون گفت: از آغاز اجرای طرح کنترل ملی فشار خون، (۲۷ اردیبشهت تاکنون) تعداد ۸۱ هزار و ۹۰۰ نفر غربالگری شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رضا دهقانی با اشاره به اهمیت توجه و کنترل فشارخون اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال کشور مبتلا به فشار خون هستند.

وی ادامه داد: شناسایی بیمار مبتلا به فشار خون به تنهایی کافی نیست و در این زمینه باید برای خدمات بهورزان، مراقبان سلامت، تایید پزشک، دریافت مراقبتهای لازم درمانی و مصرف داروی کنترل فشار خون برنامهریزی شود.

دبیر ستاد اجرایی طرح ملی کنترل فشار خون با اشاره به غربالگری بیش از ۸۱ هزار نفر و شناسایی افراد مبتلا به فشار خون اضافه کرد: افراد با اطلاعرسانی، آگاهسازی و آموزش پزشک و مراقبان سلامت و مراجعه به پایگاهها و مراکز بهداشتی از فشار خون خود آگاه شدهاند و مراقبتهای لازم را دریافت کردند و در این پویش ملی افراد جدید شناسایی می شوند.

وی با اشاره به اینکه در این پویش تاکنون ۳۹ هزار و ۴۴۵ نفر، در سامانه سیب با علائم فشار خون بالا ثبت شدند عنوان کرد: اجرای این طرح از بیست و هفتم اردیبهشت همزمان با روز جهانی قلب و فشار خون آغاز شده و تا پانزدهم تیر به مدت شش هفته ادامه دارد.

دهقانی افزود: تیمهای ثابت و سیار در تمامی بیمارستانها، مراکز بهداشتی، خانه های بهداشت ، مراکز جامع سلامت تا ۱۵ تیر غربالگری جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال استان را برای شناسایی افراد مبتلا به فشار خون انجام می دهند.

وی بیان داشت: تمامی جمعیت ۳۰ سال به بالای استان، زنان باردار در هر گروه سنی و افراد دچار بیماری های مزمن کلیوی در این طرح به صورت رایگان غربالگری شده و در صورت نیاز به پزشک مربوطه ارجاع داده می شوند.

دبیر ستاد اجرایی طرح افزود: همچنین امکان ثبت عدد فشار خون در سامانه خودمراقبتی به نشانی http://salamat.gov.ir فراهم شده است.


منبع :: غربالگری بیش از ۸۱ هزار نفر در طرح ملی کنترل فشارخون/ شناسایی ۳۹ هزار مبتلا به فشارخون در یزد

بر چسب ها: , ,
تبليغات
بانک پاسارگاد