12:07:50 - دوشنبه 21 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فدراسیون دوومیدانی و جوایز فراموش شده مسابقات یزد
فدراسیون دوومیدانی و جوایز فراموش شده مسابقات یزد
برگزاری مسابقه ماراتن هرمز سبب شد که رقابت‌های دوومیدانی استقامت کویر در یزد و ماجرای جوایز آن، به فراموشی سپرده شود.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، دو هفته قبل بود که مسابقات دوی استقامت کویر به میزبانی یزد برگزار شد. در این رقابت که در ردههای مختلف سنی برگزار شد، عده زیادی از دوندگان استقامت، نیمه استقامت و سایر علاقهمندان به دوومیدانی حضور داشتند.

آنچه مشخص است برگزاری هرچه باشکوهتر این گونه مسابقات میتواند علاقهمندان زیادی را به مسابقات استقامتی جذب کند و به برگزاری پرشکوهتر این رقابتها در سالهای آتی کمک کند، اما هر اتفاقی که حضور علاقهمندان را در این رقابتها کمرنگ کند، میتواند باعث نابودی این مسابقات در سالهای بعد شود.

خبر جدید  باید برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود

به همین جهت، هر عاملی که دوندگان را از سراسر کشور به این مسابقات جذب کند، کاری سودمند است که اثراتش بعدها دیده میشود، از جمله جوایز مادی که میتواند انگیزه فراوانی به دوندگانی دهد که عموماً درآمد چندانی از این رشته ندارند، اما امسال شرایط مسابقه یزد با آنچه وعده داده شد، چندان همخوانی نداشت.

قبل از این مسابقات وعده داده شده بود که جوایز ارزندهای به دوندگان برتر اهدا شود. از طرف دیگر هزینههای سفر به یزد و اقامت در این استان برای روز مسابقه را نمیتوان اندک دانست و همین مسأله انتظار دوندگان را برای کسب جوایز مادی بالا میبرد.

خبر جدید  آغاز نمایشگاه بزرگ علوم قرآنی در یزد از فردا

از طرف دیگر، به عنوان ورودی مسابقات از هر دونده ۲۰۰ هزارتومان دریافت شد. با این وجود آنچه در پایان به دوندگان اهدا شد، یک تندیس بود و یک تیشرت به نفرات برتر.

لازم به ذکر است که ۷۰ دونده مرد و ۴۰ دونده زن در این مسابقات حضور داشتند و حضور این تعداد دونده، آنقدر تولید درآمد کرده بود که بتوان جوایزی باارزش برای آنان در نظر گرفت.

از طرف دیگر، قرار بود که حکم شرکت در مسابقه را در روز مسابقه به ورزشکاران اعطا کنند، اما از آنجا که احکام در روز مسابقه مهر نخورده بود، از احکام تنها برای عکس گرفتن ورزشکاران استفاده شد و پس از آن هم این احکام از ورزشکاران پس گرفته شد، با این وعده که به زودی برای آنان ارسال خواهد شد.

خبر جدید  حل مسئله و افزایش بهره‌وری با اجرای طرح‌های پژوهشی دانشگاهی

نمیتوان انتظار داشت که با این جوایز و این نوع برخوردها، دوندگان انگیزهای داشته باشند که سال بعد، در این مسابقات شرکت کنند. مگر اینکه فدراسیون انگیزه بیشتری برای دوندگان ایجاد کند.

انتهای پیام/۴۰۵۱/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد