12:26:40 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگ‌سازی اولویت‌ مهم آب منطقه‌ای برای نجات منابع آبی یزد است
فرهنگ‌سازی اولویت‌ مهم آب منطقه‌ای برای نجات منابع آبی یزد است
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد مشارکت عمومی و فرهنگ‌سازی از اولویت‌های مهم شرکت آب منطقه‌ای استان جهت نجات منابع آب زیرزمینی است. به گزارش ایسنا، محمدمهدی جوادیان‌زاده در آخرین نشست شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی و دهمین جلسه شورای هماهنگی دشت پایلوت شهرستان ابرکوه، اظهار کرد: مصرف بی‌رویه یک رفتار نادرست است و از […]

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد مشارکت عمومی و فرهنگ‌سازی از اولویت‌های مهم شرکت آب منطقه‌ای استان جهت نجات منابع آب زیرزمینی است.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی جوادیان‌زاده در آخرین نشست شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی و دهمین جلسه شورای هماهنگی دشت پایلوت شهرستان ابرکوه، اظهار کرد: مصرف بی‌رویه یک رفتار نادرست است و از فرهنگ غلط اسراف کردن نشأت گرفته چرا که فرهنگ درست مصرف کردن در جامعه نهادینه نشده است .

وی افزود: مشارکت عمومی و فرهنگ‌سازی از اولویت‌های مهم شرکت آب منطقه‌ای استان جهت نجات منابع آب زیرزمینی است.

جوادیان‌زاده گفت: نیاکان ما، یزد را در دل کویر بوجود آوردند و با توکل، تدبر، تعقل و تطبیق آن را توسعه دادند و کشاورزان در گذشته مدیریت آب را خود برعهده داشتند و به نحو احسن آن را انجام می‌دادند و ما می‌خواهیم این مدیریت را با اجرای طرح تحویل حجمی آب و ایجاد تشکل‌های آب بران به خود کشاورزان بازگردانیم.

خبر جدید  حذف هزینه تبصره 3 از قبوض آب‌بهای شهروندان یزدی رأی نیاورد

این مقام مسئول ادامه داد: اکنون در جایگاه خوبی قرار داریم چرا که مردم بیشتر با مسئله کم بود آب آشنا شده‌اند و ما با اجرای گام به گام و اجرای طرح داناب در مدارس، فرهنگ درست مصرف کردن را در جامعه نهادینه می‌سازیم که خوشبختانه از بهمن‌ماه این طرح در شهرستان ابرکوه هم با جدیت آغاز شده است.

جوادیان‌زاده اظهار کرد: ما باید به توسعه پایداری دست پیدا کنیم که در آن توسعه، معیشت کشاورزان، محیط‌زیست و آب‌های زیرزمینی حفظ شود و آسیبی به کسی وارد نشود.

خبر جدید  حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام

محمد کاظمی‌نسب، فرماندار ابرکوه اظهار کرد:  فرهنگ اشتباه  ۵۰ سال گذشته در مورد مصرف آب و  بی‌توجهی عده‌ای از مسئولان، وضعیت کم آبی را  تشدید کرده  است. در چند سال گذشته برای فرهنگ‌سازی، برنامه‌های خوبی تهیه و اجرا شده  است.

محمدحسین باقری، رییس اداره منابع آب ابرکوه نیز در این مراسم گزارشی از وضعیت بارندگی‌ها و خشکسالی‌های  اخیر ارائه و اظهار کرد: بارندگی‌ها در شهرستان ابرکوه نسبت به بلندمدت ۸۵ درصد کاهش داشته و در سال آبی جاری تا نیمه بهمن ماه، شهرستان ابرکوه جزء ۳۰ ایستگاه خشک کشور با ۴٫۳ میلیمتر  بارندگی بوده  که شش ایستگاه در استان جزء این ۳۰ ایستگاه کشور است.

خبر جدید  آب‌رسانی 330 روستای یزد با تانکر انجام می‌شود

وی حجم کل کسری تجمعی آب‌خوان ابرکوه را یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون مترمکعب اعلام کرد و در همین راستا ضرورت حفظ و حراست از منابع آب‌زیرزمینی و اتخاذ تدابیر لازم جهت احیاء سفره آب زیرزمینی را خواستار شد.

باقری از  نصب ۸۸ درصدی کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد و بیان کرد: اجرای طرح خاموشی زمستانه و تعیین تکلیف کلیه چاه‌های غیرمجاز در سه سال گذشته از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در راستای طرح ملی احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در شهرستان ابرکوه بوده است.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال