1:39:36 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فضاهای رسانه‌ای و مجازی مورد توجه قرار گیرد
فضاهای رسانه‌ای و مجازی مورد توجه قرار گیرد
رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگا‌ه‌ها تصریح کرد: فضاهای رسانه‌ای و مجازی باید مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا در این فضا جوانان در معرض هجمه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، حجتالاسلاممصطفی رستمی امروز با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در بدو ورودبر سر مزار شهدای گمنام این دانشگاه حاضر شد و به مقام شامخ شهدا ادای احترام كرد.

وی در نشستی در مسجد شهید صدوقی(ره) این دانشگاه که با حضور معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد یزد، رئیس دفترنهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه، معاونان و مدیران نهاد نمایندگی رهبری در استان یزد و استادان گروه معارف برگزار شد به فلسفه حضور، وجود و تدریس دروس معارف اشاره كرد و گفت:دشمن تمایل به صید فضای دانشگاه كه محل حضور فعال و پرانگیزه جامعه است، دارد وتمام آنچه كه مبانی جامعه ماست، ازجمله، باورهای عمومی، دینداری حداكثری، سرمایه اجتماعی و امید به آینده جوانان را مورد هدف قرار داده است."

رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، اشاره ای به حكومتهای قبل از انقلاب كرد و ادامه داد:ارتباط مردم با حاكمیت، نماد قدرت است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شكلگیری حكومتی هستیم كه منبع اقتدار این حكومت مردمند، حاكم را عوض میكنند، علما را به حكومت می رسانند.

خبر جدید  گسست میان کیفیت مراکز تحقیقاتی و مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی

رستمی با بیان اینکه چشمها را نباید بر روی واقعیتها بست، باورهای دینی مردم و اعتماد مردم را مورد توجه دانسته و بیان کرد:فضاهای رسانهای و فضاهای مجازی باید مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا در این فضاست كه جوانان بیشتردر معرض هجمه هستند. عرصه، عرصه مجاهدت و دلسوزی است. نظام ، نظام دینی است به همین دلیل به هر مقدار بیتوفیقی در این نظام به نظام آسیب میزند.

رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، ارتباط یك استاد معارف را با مسائل كشور تشریح و اظهار كرد:استاد معارف مشاور مسائل دانشجویان است. دانشجویان به مسائل مختلف جامعه حساس هستند و استادان معارف نماینده نظام و نماینده دین هستند و باید به این حساسیتها پاسخ دهند.

رستمیگفت:اگر تصور كنیم كسی كه حجابش خوب نیست، او بیدین است، این یك تصور غلط است. ما دینداری را در سه حوزه اعتقادات و باورها، حوزه ارزشها و هنجارها و حوزه عواطف مشاهده میكنیم.

خبر جدید  آیا ربات‌های پیشرفته جای انسان‌ها را می‌گیرند

وی با اشاره به نزدیکشدن دهه پنجم انقلاب و چهلسالگی انقلاب سلامی گفت: هرجا کار به انسانهای معتقد و مجاهد و دانشمند سپرده شد، نتیجه گرفتیم. بهعنوانمثال حوزه دفاعی یک مورد آن است، دفاع به حدی رسیده که دیگر دشمن فکر تهدیدات نظامی را نمیکند و این به خاطر افرادی مانند شهید طهرانیمقدم و دانشمندان دانشگاه صنعتی و دانشگاههای دیگر بود که در کنار وی بودند.

رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها افزود: مثال دیگری طرح میکنمبا توجه به نزدیکشدن ایام رحلت شهادتگونه شهید کاظمی آشتیانی رئیس مؤسسه رویانکه جزو رویشهای این نظام است، فعالیت خود را بهجایی میرساند که کشور ایران جزو ۱۰ کشور نخست تولیدکننده دانش در حوزه ژنتیک و درمانهای مختلف پزشکی میشود و اینها اتفاقاتی است که در دانشگاههای ما افتاده است.

رستمی به صحبتهای رهبریاشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری میفرمایند: در این ۲۰ سال بهاندازه ۲۰۰ سال کار انجامشده هرچند ۱۰ برابر کاری که انجام دادهایم، میتوانستیم انجام دهیم یعنی کاری که انجامنشده است، ۱۰برابر است.

خبر جدید  جلوگیری از تخلیه پراکنده نخاله های ساختمانی در شهر یزد/ شروع فراخوان واگذاری ساماندهی پسماندهای صنعتی به بخش خصوصی

وی بیان کرد: فلسفه وجودی من و شما در این دانشگاهها چیست؟ما میگوییم انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، امام راحل، شهدای عزیز، فرصتی را به ما دادهاند که نماینده باورهای دینی باشیم تا دانشجو درخطر نباشد.

رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: آیا مسائل دانشجوی سال ۹۷ با دانشجوی سال ۵۷ ازلحاظ مسائل دینی و سیاسی یکی است؟ شبهات، عمیقتر شده است چهکاری باید انجام داد، لزوماً با تغییر متن قرار نیست، اتفاقی بیفتد. حوزهای که از تشخیص مسئله به، سرفصل، موضوع، متن تبدیلشده است اینها مسائلی است که ما با آن سروکار داریم.

به گزارش آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد یزد و رئیس دفترنهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از عملکرد حوزه متبوع خود ارائه کردند.

انتهای پیام/۴۰۶۲/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد