19:26:32 - یکشنبه 7 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعال سازی شورای مسکن در استان یزد ضروری است
فعال سازی شورای مسکن در استان یزد ضروری است
یزد – ایرنا – استاندار یزد با اشاره به ضرورت فعال سازی شورای مسکن در استان گفت: نگاه جامعه محور فعالیت های سازمان نظام مهندسی باید در شهرسازی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی در دیدار با اعضای سازمان نظام مهندسی استان عنوان کرد: در سال رونق تولید قرار داریم و تولید به معنای عام همه بخش ها را شامل می شود و صنعت ساختمان، به عنوان محرک حوزه های مختلف با رونق خود می تواند در همه بخش های اقتصادی استان اثرگذار باشد.
وی افزود: شرایط اقتصادی، ظرفیت های استان و وضعیت بیکاری به گونه ای است که علاوه بر بخش صنعت، باید به بخش های دیگر از جمله بخش خدمات، گردشگری و ساختمان نیز توجه کنیم و از این جهت یکی از محورهایی که به استان در شرایط فعلی کمک می کند بخش ساختمان است.
استاندار یزد ادامه داد: این بخش مخصوصا با ظرفیت هایی که از منظر نیروی انسانی متخصص و ماهر از آن بهره مند است، می تواند نقش موثری را در استان ایفا کند.
طالبی گفت: خدمات فنی و مهندسی استان چه در بخش ساختمان چه سایر رشته های عمرانی باید حرفی برای گفتن داشته باشد و شرکت های فعال و توانمند از سرمایه اجتماعی استان و اعتمادی که به نیروی های کاری آن وجود دارد حداکثر بهره برداری را کنند.
وی خاطرنشان کرد: شهرسازی موضوعی بسیار مهم است چرا که شهر موجودی زنده است که علاوه بر ساختمان سازی ، جنبه های مختلف اجتماعی و فرهنگی نیز باید در آن لحاظ شود و یکی از همین جایگاه هایی که نیاز به توجه دقیق دارد، سازمان نظام مهندسی ساختمان است.
استاندار یزد با تأکید بر اینکه روح اجتماعی فعالیت های مربوط به سازمان نظام مهندسی باید در شهرسازی جلوه گر شود، گفت: امروز این گفتمان را در مدیران شاهد هستیم و بخش خصوصی نیز باید هم نوایی لازم را با این جریان داشته باشد تا بتوانیم فرایند شهرسازی موثری را با توجه به ابعاد مختلف زندگی در شهر به پیش ببریم.
طالبی یادآور شد: وضعیت استان در حوزه نظارت قابل تامل است و ضروری است چالش ها و آسیب های نظارتی در زمینه وظایف و اختیارات نظام مهندسی دیده و کار نظارتی تقویت شود و این مسئولیت به عهده همه است که نسبت به کیفیت ساختمان سازی در شهرها حساس باشیم.
وی بیان کرد: هماهنگی های بین بخشی می تواند زمینه کار در حوزه صنعت ساختمان را تقویت کند و از سوی دیگر رصد مشکلات و زمینه سازی حضور پیمانکاران بومی در استان نیز لازم است.
وی تصریح کرد: فعال سازی شورای مسکن استان برای هم اندیشی با تشکل های بخش خصوصی و انجام سیاست گذاری های مناسب در دستور کار قرار گیرد تا بتوان در این حوزه ظرفیت شهرستان ها را نیز فعال و به کار گرفت.
۱۹۶۸/ ۲۰۴۷

خبر جدید  موفقیت هندبال ایران در عرصه جهانی در گروی برپایی لیگ منظم است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد