12:33:01 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فوتبال یزد نیازمند پیوست فرهنگی است
فوتبال یزد نیازمند پیوست فرهنگی است
یزد – ایرنا – نشست هم‌اندیشی با حضور رئیسان هیات فوتبال ۱۰ شهرستان یزد دوشنبه‌شب در محل هیات مرکز استان برگزار شد، شرکت‌کنندگان در این هم اندیشی به اهمیت انجام برنامه‌های فرهنگی و تعریف پیوست آن در کنار فعالیت‌ های فنی و ورزشی تأکید کردند.

به گزارش ایرنا، در این جلسه که به‌صورت فصلی به همت هیات فوتبال استان یزد برگزار ‌شد، شرکت‌کنندگان علاوه بر پیوست فرهنگی، به‌ ضرورت ساماندهی مدارس فوتبال پایه، تخصیص بودجه و حضور مسئولان در شهرستان‌ها تأکید کردند.
آن‌ها همچنین بر رعایت کامل مقررات فدراسیون، تدوین و ارسال آئین‌نامه اجرایی مسابقات، برگزاری دوره‌های آموزشی و دانش‌ افزایی برای داوران و مربیان و برگزاری جلسه هیات فوتبال در شهرستان‌ها را خواستار شدند.
به گفته دبیر هیات فوتبال استان یزد، رویکرد هیات بر محور عنایت به ساماندهی مدارس فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و داوران و انجام برنامه‌ها طبق آئین‌نامه فدراسیون برنامه ریزی شده است.
صادق شاکری به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی در کنار برنامه‌های فنی و ورزشی به‌عنوان اولویت هیات در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و همکاری مسئولان هیات در شهرستان‌های را خواستار شد.
رئیس هیات فوتبال استان هم گفت: استعدادیابی با ساماندهی مدارس فوتبال و فوتسال ازجمله برنامه‌های محوری سال جاری است که انجام می شود.
عبدالرضا افزود: هم‌اکنون ۲۳ مدرسه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در استان بر اساس مقررات فدراسیون و آکادمی فعالیت دارند ، لذا پیگیری برای کسب مجوز جزو برنامه‌ها مهم است.
وی خاطرنشان کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی، برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتقا برای داوران و مربیان در یزد و شهرستان‌ها و تشکیل جلسه هیات در مناطق انجام می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: پیگیری برای اختصاص بودجه، انجام برنامه‌های فوتبال بر اساس مقررات فدراسیون و آئین‌نامه‌ها، تعامل با دستگاه‌های مختلف اجرایی و فرهنگی به‌خصوص اداره کل ورزش و جوانان و برگزاری مسابقات در تمام سطوح سنی پیش‌بینی و بخشی از آن انجام‌شده است.
دستا به اهمیت همکاری ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها با هیات فوتبال به‌عنوان یک کار مهم اشاره کرد و یادآور شد: در سایه همکاری شاهد تحول و موج‌آفرینی در این رشته باشیم.
همچنین رئیس هیات فوتبال اردکان گفت: اگر میزبانی برخی از مسابقات لیگ که جنبه استانی دارد به شهرستان‌ها واگذار شود قطعاً در جلب مخاطبان و ایجاد انگیزه و رقابت‌های سالم مؤثر است.
حسن ابراهیم‌زاده به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در کنار برنامه‌های فنی و ورزشی توسط هیات ها در قالب پیوست مدون فرهنگی اشاره کرد و تحقق آن را خواستار شد.
رئیس هیات فوتبال مهریز هم یادآور شد: صدور پروانه برای تیم ها و باشگاه‌ها به‌خصوص مدارس فوتبال و فوتبال باید با جدیت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان یزد و هیات فوتبال پیگیری شود.
علیرضا زارع میرک آباد افزود: اختصاص بودجه برای فوتبال شهرستان‌ها و ساماندهی و نظارت بر کار مدارس فوتبال پایه از جمله مواردی است که باید جدی گرفته شود.
همچنین رئیس فوتبال تفت خاطرنشان گرد: به انجام فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان و داوران در شهرستان‌ها نیاز است .
محمدحسین سبزواری افزود: حضور مسئولان فوتبال استان در شهرستان‌ها و برگزاری منظم مسابقات لیگ طبق آئین‌نامه اجرایی و فدراسیون انجام شود.
همچنین رئیس هیات فوتبال یزد یادآور شد: باید به شهرستان‌ها اجازه داده شود تا برخی دوره‌های آموزشی موردنیاز را برگزار کنند.
مجتبی بیطرف ثانی افزود: برای تقویت فوتبال یزد کارهای سخت‌ افزاری و نرم‌افزاری خوبی انجام شد و مسابقات در برخی سطوح طبق مقررات پایان یافت.
رئیس هیات فوتبال شهرستان خاتم هم توجه به مناطق دوردست و محروم و اختصاص بودجه و تأمین هزینه برای رفت‌وآمد تیم ها را برای رقابت‌ها خواستار شد.
ابوالفضل سلیمان زاده تصریح کرد: برگزاری مسابقات طبق آئین‌نامه و انجام برنامه‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی نیاز اساسی است که باید توسط مسئولان استان پیگیری شود.
همچنین رئیس هیات فوتبال بهاباد اظهار داشت: اختیارات فوتبال شهرستان‌ها توسط هیات استان برای انجام مسابقات به‌خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی برای داوران و مربیان بیشتر شود.
محمدرضا قاسمی افزود: هزینه هیات فوتبال بالاست و بودجه‌ای هم نداریم، انتظار می‌رود در این خصوص هیات استان و اداره کل ورزش و جوانان عنایت ویژه داشته باشند.
رئیس هیات فوتبال اشکذر هم به وضعیت استادیوم شهرستان اشاره کرد که رختکن مناسب ندارد و باید اداره ورزش و جوانان و هیات استان برای حل آن همکاری کنند.
محسن بابایی افزود: برای ارتقای سطح علمی مربیان و داوران باید دوره‌های مستمر آموزشی برگزار شود و برخی برنامه‌های استانی به‌صورت متمرکز در شهرستان‌ها انجام گیرد.
رئیس هیات فوتبال میبد به انجام مسابقات طبق مقررات در این شهرستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: باید از پیشکسوتان فوتبال تجلیل شود.
محمدحسین برزگری افزود: مشکل خاصی نداریم ولی برگزاری جلسه هیات فوتبال استان با حضور روسای هیات شهرستان‌ها موجب هم‌اندیشی و هم‌افزایی بیشتر و بهتر می‌شود.
رئیس هیات فوتبال ابرکوه هم از مسئولان فوتبال استان خواست برنامه‌ها بر اساس آئین نامه اجرایی و با جدیت و فراگیری تمام انجام شود.
حسین بزرگری با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در کنار برنامه‌های فنی و ورزشی تحقق آن را در فوتبال استان با برنامه‌ریزی و همکاری خواستار شد.
همچنین رئیس هیات فوتبال شهرستان بافق از اینکه جلسه به‌صورت منظم تشکیل می‌شود قدردانی کرد و بر انجام برنامه‌های فرهنگی ، توجه به استعدادیابی و برگزاری منظم مسابقات لیگ استان قدردانی کرد.
ابوالفضل تفکری افزود: اختصاص بودجه به شهرستان‌ها باید در اولویت هیات شهرستان‌ها قرار گیرد، بدون آن نمی‌توان هیچ فعالیتی انجام داد.
در سال جاری چهار هزار نفر از نونهالان و نوجوانان استان یزد در ۲۳ مدرسه فوتبال و فوتسال جذب و ساماندهی شدند که از این تعداد ۱۷ مدرسه در رشته فوتبال و بقیه در فوتسال در یزد و ۹ شهرستان دیگر استان جذب و فعالیت دارند.
همچنین در سال ۱۳۹۶ ، ۳۰ بازیکن یزدی در تمام رده‌های سنی به اردوی آمادگی تیم‌های ملی فوتبال و فوتبال ساحلی دعوت شدند.
از این تعداد چهار بازیکن فوتبال ساحلی به همراه گروه ملی در رقابت‌های جهانی و آسیایی شرکت کردند.
استان یزد با یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت، ۴۸ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد و ۳۰ بازیکن فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ کشور و ۸۰ بازیکن در لیگ استانی حضور دارند.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  نخستین ایثار ماندگار اهدا عضو سال 98 یزد انجام شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد