5:30:34 - دوشنبه 24 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قیام اباعبد الله الحسین (ع) از ماندگار‌ترین حرکت‌های طول تاریخ است
قیام اباعبد الله الحسین (ع) از ماندگار‌ترین حرکت‌های طول تاریخ است
به منظور ارتقاء بینش اعتقادی بسیجیان؛ نشست تربیت و تعالی حوزه معصومیه (س) از ناحیه روح الله یزد با سخنرانی حجت الاسلام فتوحیان برگزار گردید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد؛ حجت الاسلام فتوحیان در این نشست گفت:قیام اباعبد الله الحسین (ع) از ماندگار‌ترین حرکت‌های طول تاریخ است. حدود هزار و پانصد سال از […]

به منظور ارتقاء بینش اعتقادی بسیجیان؛ نشست تربیت و تعالی حوزه معصومیه (س) از ناحیه روح الله یزد با سخنرانی حجت الاسلام فتوحیان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد؛ حجت الاسلام فتوحیان در این نشست گفت:قیام اباعبد الله الحسین (ع) از ماندگار‌ترین حرکت‌های طول تاریخ است. حدود هزار و پانصد سال از جریان کربلا می‌گذرد، ولی امروز می‌بینیم در سراسر دنیا برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند و یاد ابا عبد الله الحسین (ع) را زنده نگه داشته اند و این نیست جز اخلاص امام حسین (ع)، قیام امام حسین (ع) فقط برای خدا بود و بس و هیچ انگیزه دیگری در قیام و حرکتش نبود.
وی افزود:قیام ابا عبد الله الحسین (ع) به ما این نکته را گوشزد می‌کند که نباید در برابر ظلم و کفر خاموش بود و رضایت داد بلکه باید در برابر آن قیام کرد، حرکت کرد و ایستاد. بعضی از افراد این شبهه را مطرح می‌کنند که اگر امام حسین (ع) می‌دانستند که شهید می‌شوند چرا خودشان با پای خودشان به کربلا رفتند؟ جواب این است که یزید به عمر سعد گفته بود که یا بیعت امام حسین (ع) را برای من بیاور و یا سرش را و با توجه به اینکه قرار نبود امام حسین (ع) با یزید بیعت کند امام حسین (ع) بصورت مخفیانه ترور می‌شد و نامش در تاریخ به فراموشی سپرده می‌شد، ولی امام حسین (ع) حرکتی و قیامی کرد که در تاریخ بماند و الگویی باشد برای دیگر حرکت‌ها و قیامها.

خبر جدید  افزایش تعداد منازل خسارت دیده در رابر

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد