20:49:48 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی در خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد
لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی در خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی استان یزد بر اهمیت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی برای تأمین کامل سلامت جسمانی، روانی خانواده‌های زیر پوشش تأکید کرد.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی استان یزد، حجتالاسلام علیمحمد اسلامیمنش با بیان اهمیت تعمیق و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی خانوادههای زیرپوشش و هنجارسازی رفتار اجتماعی آنان باارزشهای دینی و انقلابی گفت: سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۷ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد استان یزد از برنامه آموزشهای فرهنگی و تربیتی این نهاد بهرهمند شدند.

وی افزود: زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دختران و پسران در آستانه ازدواج، کودکان، دانشآموزان، مستعدان اشتغال و خودکفایی، همسران جوان، طلاب و دانشجویان و سالمندان زیرپوشش ازجمله مددجویان بهرهمند از مباحث و برنامههای آموزشی کمیته امداد هستند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان یزد بیان کرد: مصونسازی خانوادههای زیرپوشش در برابر تهاجم فرهنگی دشمن با رشد ایمانی و تقویت و تحکیم باورها و ارزشهای دینی و انقلابی آنها میسر میشود.

خبر جدید  حاشیه‌نگاری تصویری از راهپیمایی ۲۲ بهمن در فجر چهلم

اسلامیمنش با بیان اهمیت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی برای تأمین کامل سلامت جسمانی، روانی و معنوی خانوادههای زیر پوشش گفت: مباحث آموزشی ارائهشده به مددجویان زیر پوشش در زمینه اخلاق اسلامی، احکام، سبک زندگی، عقل معاش، آسیبهای اجتماعی، فرزندپروری، مهارتهای زندگی، طلاق و آسیبهای روانی، مشاوره حقوقی، مهارتهای هنری، مناسبتهای ملی و مذهبی، مهارتهای مطالعه و نویسندگی، قرآن، بازدیدهای علمی، مشاوره و هدایت تحصیلی، آمادگی برای ازدواج، موفقیت در کسبوکار، تحکیم خانواده، فرزند آوری و تربیت فرزند، کودکان اهلبیتی، کودکان خلاق، کودکان متفکر، کودکان شاد، مشاوره مادر و کودک، زنگ بهداشت، با هم کتاب بخوانیم، شادی و خلاقیت، خداشناسی، مهارتهای تحصیلی، کلاسهای تقویتی، ورزش، تاریخ، کارگاه مشاوره، نوجوانان پرسشگر، اصول عقاید، انقلاب اسلامی، تغذیه و سلامت، جشن عبودیت و تکلیف است.

خبر جدید  کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاه آزاد اسلامی بافق فعال می‌شود

اسلامیمنش بابیان اینکه بیشتر برنامههای آموزشی در محل کانونهای فرهنگی و تربیتی کمیته امداد، مساجد، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه برگزار میشود، افزود: ۵ هزار و ۵۶۷ نفر از زنان سرپرست خانوار زیر پوشش، ۲۴۲ نفر از دختران و پسران بازمانده از تحصیل، ۳۷۱ نفر از دختران و پسران مستعد ازدواج، ۳۵۸ کودک چهار تا هفت سال، ۲ هزار و ۳۲۹ دانشآموز دختر و پسر، ۷۵۹ نفر از مستعدان اشتغال و خودکفایی، ۳۶۳ زوج جوان، ۲۸۶ نفر از طلاب و دانشجویان و ۷۶۲ نفر از سالمندان طی سال ۹۷ از برنامههای آموزشی کمیته امداد بهرهمند شدند.

وی بیان کرد: در این مدت ۸۷۷ میلیون تومان برای برگزاری برنامههای فرهنگی و تربیتی مددجویان هزینه شد که ۴۱ درصد هزینههای این بخش از محل اعتبارات دولتی و ۵۹ درصد کمکهای مردمی و صدقات پرداختشده است.

خبر جدید  امسال هزار پروژه در روستاهای یزد اجرا شد

معاون فرهنگی کمیته امداد یزد ادامه داد: ۶ هزار و ۲۱۷ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد استان یزد نیز با اعتبار یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون تومان به اردوی زیارتی آموزشی عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم که از جمله فعالیتهای فرهنگی با رویکرد پرورشی و برای رشد ایمانی و تقویت بنیه اعتقادی و تثبیت ارزشهای اسلامی است، اعزام شدند.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


منبع :: لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی در خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد