12:59:19 - چهارشنبه 20 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مترو نیاز واقعی شهر کرمان
مترو نیاز واقعی شهر کرمان
با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهرها، نیاز به توسعه سیستم‌های حمل و نقل عمومی سریع نیز افزایش یافته است. شعار سال: با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهرها، نیاز به توسعه سیستم‌های حمل و نقل عمومی سریع نیز افزایش یافته است.  اهمیت توسعه حمل ونقل ریلی در توسعه اقتصادی هر کشور بر […]

با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهرها، نیاز به توسعه سیستم‌های حمل و نقل عمومی سریع نیز افزایش یافته است.

شعار سال: با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهرها، نیاز به توسعه سیستم‌های حمل و نقل عمومی سریع نیز افزایش یافته است.

 اهمیت توسعه حمل ونقل ریلی در توسعه اقتصادی هر کشور بر هیچ کس پوشیده نبوده و قطارهای شهری (مترو) نیزاز این موضوع مستثنی نیستند، به گونه‌ای که احداث مترو در کلانشهرها باعث توسعه پایدار و توسعه اقتصادی می‌شود.

عمده‌ترین زیرساخت‌های اداری، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هر کشور در کلانشهرهای آن استقرار می‌یابد، به‌گونه‌ای که کلانشهرها دروازه‌های ارتباط هر کشور با جهان محسوب شده و قدرت اقتصادی هر کشور به کمک شاخص‌های مالی کلانشهرهای آن نشان داده می‌شود، بنابراین همه کشورها تلاش می‌کنند تا درحدامکان زیرساخت‌های مورد نیاز برای فراهم کردن شرایط مطلوب تولید را درکلانشهرهای خود تأمین کنند.

یکی از مهمترین زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، مترو است، از لحاظ قابلیت حمل مسافر، هزینه‌ها، درآمد کوتاه مدت و بلند مدت سیستم مترو بهترین گزینه برای حمل و نقل کلانشهرها محسوب می‌شود.  

“علی اکبر مشرفی” عضو شورای اسلامی شهر کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در واکنش به برخی اظهارات در مورد عدم نیاز کلانشهر کرمان به مترو گفت: اکثریت اعضای شواری اسلامی شهر کرمان با احداث مترو در کرمان موافقند شاید برخی از اعضای شورا موافق راه‌اندازی مترو در کرمان نباشند.

وی مترو را یک سیستم بسیار بهینه و مفید برای شهر کرمان دانست و بیان کرد: مترو نیاز واقعی شهر کرمان است، قطعا اگر از امروز طرح احداث مترو را در کرمان آغاز کنیم، چند سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، زیرا احداث مترو زمان‌بر است.

خبر جدید  همايش نقش بسيج در مديريت مصرف برق

این عضو شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به برخی از شهرهای ایران که به مترو مجهز شده‌اند، تصریح کرد: اگر ما نیز از امروز به دنبال احداث مترو نباشیم، حتما در آینده متوجه این ضرر خواهیم شد.

وی در خصوص سرنوشت خانه شهر اظهار کرد: خانه شهر به عنوان یک ساختمان میراثی ثبت شده و پایدار می‌ماند و از آن به عنوان یک ساختمان زیبای میراثی استفاده بهینه خواهد شد.

مشرفی با تاکید برآنکه بحث تخریب خانه شهر به هیچ عنوان مطرح نیست، تصریح کرد: باید معماران و طراحان با در نظر گرفتن تداوم خانه شهر و بدون تغییر در آن برای ورودی ساختمان جدید استانداری تدبیری بیندیشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم هر روز شاهد توسعه بیشتر شهر کرمان باشیم و آنچه لایق مردم دیار کریمان است به زودی محقق شود که این مهم بدون همدلی و همکاری همه میسر نخواهد شد، لذا اگر به دنبال پیشرفت شهر کرمان هستیم، باید دست در دست یکدیگر دهیم تا توسعه شهر کرمان را رقم زنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۳۳۰۱۴۳۱۱ ، www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد