11:49:32 - دوشنبه 24 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مجازات های جایگزین حبس با هدف حبس زدایی بیشتر استفاده شود
مجازات های جایگزین حبس با هدف حبس زدایی بیشتر استفاده شود
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی حسن پور در جلسه کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: بهره مندی از نظرات  نماینده های ناجا، مددکاران و مشاوران حقوقی در پرونده های مستلزم حبس  در قالب ایجاد واحد های مشاوره نقش موثری خواهد داشت. وی بیان داشت: با هدف کاهش جمعیت کیفری، در مراکز استان ها پس از صدور […]

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی حسن پور در جلسه کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: بهره مندی از نظرات  نماینده های ناجا، مددکاران و مشاوران حقوقی در پرونده های مستلزم حبس  در قالب ایجاد واحد های مشاوره نقش موثری خواهد داشت.

وی بیان داشت: با هدف کاهش جمعیت کیفری، در مراکز استان ها پس از صدور کیفر خواست و تا قبل از صدور رای، نظرات مشورتی مشاوران این واحد اخذ شود.

دادستان عمومی و انقلاب مهریز تصریح کرد: با تشکیل این واحد های مشاوره در پرونده های مستلزم حبس پس از مصاحبه و بررسی همه جانبه شخصیت متهم، شرایط ارتکاب جرم، شرایط بزه دیده و خانواده آنان مشاورین این واحد باید نظریه مشورتی خود را در خصوص نوع مجازات جایگزین حبس ارائه دهند.

خبر جدید  جشنواره‌های فصلی مديريت مصرف آب در یزد برگزار می‌شود

وی عنوان کرد: قاضی محکمه نیز می تواند به بهترین روش با رویکرد اصلاحی و اثر گذار با استفاده از این نظریات مشورتی آراء جایگزین حبس صادر کند.

این مقام قضایی با اشاره به سیاست های نظام و استفاده حداقلی و توام با منطق جزایی از حبس گفت: با تاکید و فرمان مقام معظم رهبری و توجه و اهتمام قوای سه گانه در این خصوص، با ارائه لوایح قضایی از طرف قوه قضائیه و تصویب آن ها در قالب قوانین آیین دادرسی کیفری و مجازات اسلامی و پیش بینی نهادهای جایگزین حبس  رسالت قوای سه گانه در راستای اجرای این قوانین شروع شده است.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان و کمیته کاهش آمار زندانیان با تمام قوا و در راستای اجرای هر چه بهتر این سیاست پیش می رود و نشست ها و جلسات متعددی را برای ارتقاء کمی و کیفی این اصل تشکیل داده است و تصمیمات راهبردی و مؤثری اتخاذ شده است.

خبر جدید  اعزام 8 هزار دانش‌آموز یزدی به اردوهای «راهیان نور»

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد