1:08:48 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محدودیت‌های آبی اجازه توسعه دامپروری به یزد نمی‌دهد
محدودیت‌های آبی اجازه توسعه دامپروری به یزد نمی‌دهد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد با اشاره به محدودیت های آبی در استان یزد گفت: محدودیت‌های آبی اجازه توسعه دامپروری و تبدیل شدن به قطب دام به یزد نمی‌دهد.

شعارسال: علی زینی وند در نشست ستاد تنظیم بازار استان یزد اظهار داشت: یزد مشکلات آبی زیادی دارد و در تامین آب شرب و بهداشت با مشکل جدی مواجه است لذا انتظار تامین دام و طیور و خودکفایی در این زمینه را نباید داشت.

وی در خصوص مصرف گوشت قرمز و تقاضای مصرف کنندگان در سطح استان اضافه کرد: تقاضای گوشت قرمز منجمد به شدت رفته بالا رفته لذا در این راستا تا پایان سال جاری بایستی اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد تا مشکلی در تامین آن نباشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد بیان داشت: گوشت منجمد در استان یزد تاکنون متقاضی نداشته است اما به واسطه گرانی و عدم توانایی قشر ضعیف جامعه در تامین آن متقاضی آن در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.

وی با اشاره به لزوم تامین گوشت گرم مورد نیاز مردم برای مصرف و استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل در تامین آن خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است که با توجه به ظرفیت بالای فرودگاه استان یزد، بر واردات دام زنده اهتمام داشته باشیم.

زینی وند با تاکید بر پیشگیری از قاچاق دام و وضعیت موجود کشور در این زمینه اظهار داشت: با توجه به وضعیت قاچاق حاکم بر کشور، انتقال دام زنده از طریق فرودگاه می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

وی با اشاره به اینکه استان یزد به ‌عنوان پایگاه واردات دام زنده در کشور جا بیفتد افزود: این مهم اقدامی دشوار و مستلزم تلاش بسیار است که اگر محقق شود بسیار مطلوب است و در این راستا بایستی بیش از پیش تلاش کرد.

معاون استاندار یزد همچنین در خصوص‌نظارت بر قیمت‌ها و قیمت‌گذاری اقلام مصرفی نیز عنوان کرد: به دلیل اینکه برگزاری این جلسات به‌ صورت هفتگی با ساختار موجود دشوار است، چند کمیته در راستای کنترل قیمت‌ ها تشکیل شده و تصمیم‌های لازم گرفته می ‌شود.

وی با تاکید بر نظارت و تسلط کامل بر بازار افزود: خوشبختانه دستگاه‌های نظارتی استان فعالیت‌ های خوبی را داشتند و وضعیت کنترل و تنظیم بازار استان یزد در مقایسه با سایر استان‌ ها بهتر است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۱۸دی ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۷۱۳۰۲۵ ،www.ilna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  شرکت شهرک‌های صنعتی استان ؛ نقش پیشران توسعه یزد را ایفاء کند‌
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد