16:39:40 - دوشنبه 17 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محرومیت‌ تحصیلی برخی دانش آموزان یزد به دلیل تمایل نداشتن والدین!
محرومیت‌ تحصیلی برخی دانش آموزان یزد به دلیل تمایل نداشتن والدین!
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: به دلیل مهاجرت‌های فصلی افراد غیربومی استان، آمار دقیقی از بازماندگان از تحصیل در استان وجود ندارد. به گزارش ایسنا، عباسعلی دانافر امروز در آستانه بازگشایی مدارس اعلام کرد: خوشبختانه در هیچ کجای استان به دلیل نبود خدمات آموزشی شاهد محرومیت دانش‌اموزی از تحصیل نیستم و آن دسته از محرومیت‌های […]

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: به دلیل مهاجرت‌های فصلی افراد غیربومی استان، آمار دقیقی از بازماندگان از تحصیل در استان وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، عباسعلی دانافر امروز در آستانه بازگشایی مدارس اعلام کرد: خوشبختانه در هیچ کجای استان به دلیل نبود خدمات آموزشی شاهد محرومیت دانش‌اموزی از تحصیل نیستم و آن دسته از محرومیت‌های تحصیلی به دلیل تمایل نداشتن برخی والدین برای ثبت‌نام فرزندانشان در مدارس بوده است.

این مسئول، تعداد دانش‌اموزان تبعه خارجی استان را نیز ۱۴ هزار و ۹۴۴ نفر اعلام کرد و گفت: این دانش‌آموزان که ۴۰۰۰ نفر آنها از اتباع غیرمجاز هستند، عمدتاً در کنار دیگر دانش‌آموزان یزدی به تحصیل مشغول خواهند شد.

وی با تاکید بر این که استان یزد در سال تحصیلی جدید با مشکل کمبود معلم مواجه نخواهد شد، گفت: ۱۸ هزار و ۶۳۰ دانش‌آموز استان در سال تحصیلی جدید در دوره پیش‌دبستانی، ۱۳۶ هزار و ۷۰ دانش‌اموز در دوره ابتدایی، ۵۰ هزار و ۸۳۰ نفر در دوره متوسطه اول و ۴۲ هزار و ۸۷۳ نفر در دوره متوسطه دوم تحصیل خواهند کرد. به طور کلی در سال تحصیلی جدید ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در ۱۹۸۱ مدرسه و ۱۰ هزار و ۱۳۸ کلاس درس مشغول به تحصیل خواهند شد.

خبر جدید  شهادت 15 آزاده یزدی در زندان‌های رژیم بعث عراق / پیکر تعدادی از شهدای آزاده به کشور بازنگشته است

دانافر به مشکل همیشگی کمبود فضای آموزشی در کشور و به ویژه استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه ۳۵ درصد از کلاس‌های درس موجود در استان نیازمند تخریب و بازسازی هستند که امیدواریم با نهضتی که با همکاری خیرین مدرسه‌ساز استان شکل گرفته، گام‌های موثری در این حوزه رقم بخورد. البته با آماده‌سازی ۲۳۰ کلاس درس جدید در قالب ۴۴ طرح برای آغاز سال تحصیلی، سعی در رفع کردن این مشکل شده است.

خبر جدید  چند عامل مهم در استجابت دعا

مدیر کل اموزش و پرورش استان افزود: در استان یزد حتی مدرسه ابتدایی با یک دانش‌آموز دایر می‌شود و در مورد مدارس متوسطه نیز در صورت به حدنصاب نرسیدن تعداد دانش‌آموزان،‌ آنها را در قالب مدارس شبانه‌روزی ساماندهی و به صورت رایگان آموزش خواهیم داد.  

دانافر، اصلاح تدریجی آزمون‌ها، جایگزین ‌کردن جشنواره‌های دانش‌آموزی و فعالیت‌های گروهی به جای رقابت‌های فردی، کاهش تکلیف مدرسه به ویژه در دوره ابتدایی و نیز سیاست کاهش استرس و اضطراب در بین دانش‌آموزان را از جمله راهبردهای تغییر نگرش در آموزش و پرورش عنوان کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این که پاشنه آشیل طرح تعالی و تدبیر انتخاب مدیران شایسته و با صلاحیت است، نوسازی مدیریتی در آموزش و پرورش را نیز به عنوان یک استراتژی ضروری دانشت و تاکید کرد: آموزش و پرورش نیازمند مدیرانی است که با رویکردهای نوین تعلیم و تربیت آشنا باشند و بتوانند آنها را بکار گیرند. خیلی از موقعیت‌های اجتماعی امروز جامعه فاصله زیادی با خروجی آموزش و پرورش دارد و نیاز است که خدمات آموزش و پرورش متناسب با این نیازها باشد.

خبر جدید  ۱۶ میلیارد تومان وام اشتغالزایی برای روستاهای یزد در نظر گرفته شد

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این که مراسم نواختن زنگ مهر و بازگشایی رسمی مدارس به صورت نمادین ساعت ۷٫۵ صبح روز اول مهرماه با حضور مسئولان استان در مدرسه شهید خلیل کارگر شهر میبد برگزار می‌شود، یادآور شد: جشن شکوفه‌ها و جشن غنچه‌ها در روز ۳۱ شهریورماه به ترتیب ساعت ۸ صبح در دبستان شهبید بستانی و ۱۰ صبح در پیش‌دبستانی سرای دانش نو شهر یزد انجام خواهد شد.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد