19:29:38 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محکومیت ۱۴۰۰ میلیارد ریالی یک شرکت بابت قاچاق سوخت/ قاچاق سوخت با جعل اسناد و پرداخت رشوه
محکومیت ۱۴۰۰ میلیارد ریالی یک شرکت بابت قاچاق سوخت/ قاچاق سوخت با جعل اسناد و پرداخت رشوه
ایلنا: رئیس دادگاه انقلاب یزد گفت: شرکت موسوم به پترو ایساتیس جم بابت قاچاق سوخت به پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

رئیس دادگاه انقلاب یزد گفت: شرکت موسوم به پترو ایساتیس جم بابت قاچاق سوخت به پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عزیز صابریان اظهار داشت: این شرکت در سالهای ۹۰ و ۹۱ با جعل اسناد دولتی، اعمال نفوذ با پرداخت رشوه و تهیه اسناد غیر اصیل و خلاف واقع و ارائه به گمرک و سایر مراجع مرتبط، اقدام به ارتکاب اعمال مجرمانهای مانند تهیه مواد سوختی و یارانهای از داخل و قاچاق آن به خارج از کشور بدون پرداخت حقوق دولتی کرده است.

وی افزود: این شرکت بر خلاف ضوابط موجود، گواهی خوشنامی جهت تسهیل در صدور محصولات تولیدی اخذ و با سوء استفاده از این گواهی، اقدام به صادرات هزاران تن محصولات سوختی میکنند.

خبر جدید  آغاز فعالیت دوباره اورژانس هوایی یزد/ دسترسی سریع به تجهیزات تخصصی

این مقام قضایی، با اشاره به تلاش گسترده سربازان گمنام امام زمان(عج) در این پرونده، گفت: با پیگیری مأموران اداره کل اطلاعات استان با صدور مجوز قضایی یکی از محمولههای صادراتی این شرکت توقیف و با آزمایش محموله صادراتی، نوع آن سوخت تولید پالایشگاه های داخل تشخیص داده شد.

وی تصریح کرد: دو نفر از اعضای این شرکت با ثبت شرکت های اقماری و ارتباط با برخی از افراد مسئول در تعدادی از پالایشگاه ها و ادارات دولتی و پرداخت رشوه، مواد سوختی یارانه ای از داخل تهیه و به خارج از کشور قاچاق می کردند.

خبر جدید  داعیه هنر انقلاب اسلامی در نوردیدن مرزها است

رئیس دادگاه انقلاب یزد به سوء استفاده این شرکت از گواهی خوشنامی جهت تسهیل امور مرتبط با صادرات اشاره کرد و بیان داشت: اصل انتخاب این شرکت به عنوان دریافت کننده گواهی خوشنامی با اِعمال نفوذ و خارج فرایندهای واقعی بوده تا این افراد بتوانند اقدامات مجرمانه خود را راحت تر و سریعتر انجام دهند.

وی یادآور شد: این پرونده در مدت زمان نسبتاً طولانی و پس از انجام کارشناسی های دقیق و متعدد و انجام استعلامات لازم همراه با اخذ دفاعیات متهمان و وکلای آنان در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی یزد رسیدگی و در مورد قاچاق سوخت حکم محکومیت علیه آنان به پرداخت بهای مال از دست رفته و جزای نقدی به مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال صادر شد.

خبر جدید  یزد با موجی از مهاجرت در سطح کشور روبروست/ بار اشتغال برخی استان‌ها به دوش یزد است

به گزارش ایلنا، حکم صادره در خصوص این شرکت در محاکم تجدید نظر استان تأیید و قطعی و به اجرای احکام ارسال شده است و در مورد سایر جرائم ارتکابی نیز در دادگاه کیفری احکام متناسب قانونی صادر و قطعی شده است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد