10:49:30 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدرن شدن، هویت تاریخی و اصالت روستا‌ها را تهدید می‌کند
مدرن شدن، هویت تاریخی و اصالت روستا‌ها را تهدید می‌کند
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد گفت: خطر از بین رفتن سنت‌ها و آداب کهن، روستا‌هایی که به شهر تبدیل شده اند را تهدید می‌کند.

شعار سال: «سیدمصطفی فاطمی» تفکر شهرنشینی را تهدیدی برای بخش‌های روستایی تبدیل شده به شهر دانست و گفت: متاسفانه بعضا تبدیل روستا‌ها خصوصا روستا‌های تاریخی به شهر با تفکر توسعه بخشی مانند خیابان کشی و مدرن شدن، هویت تاریخی و اصالت روستا‌ها را تهدید می‌کند.
وی نسبت به آینده روستا‌هایی مانند خرانق که اخیرا تبدیل به شهر شده‎اند ابراز نگرانی کرد و گفت: هرچند ساختار سیاسی و اجتماعی روستا‌ها با تبدیل شدن به شهر‌ها تغییر می‌کند، اما نباید سنت‌ها و اصالت آن‌ها دچار آسیب و خدشه شود.
فاطمی مشکلات روستا‌هایی که به شهر تبدیل شده‌اند مانند شاهدیه را ناشی از تفکر غالب شهرنشینی و توسعه بخشی دانست و گفت: روستا‌هایی تاریخی مانند ابرندآباد، نصرت آباد و گردفرامرز پس از تبدیل شدن به شهر، دچار آسیب شدند و امروزه مشکلاتی مانند خیابان کشی، بافت‌های تاریخی این شهر‌ها را تهدید می‌کند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با تاکید بر ضرورت توجه به تصمیمات مربوط به شهرها، اظهار کرد: باید بدانیم برای یک شهر تاریخی چه تصمیماتی گرفته می‏‌شود چرا که این قبیل شهرها، هویت چند صد ساله یا چند هزار ساله روستایی دارد و باید برای حفظ آن تلاش کنیم نه این که در چند سال بخواهیم این هویت را از بین ببریم و ساختار جدیدی را برایش ترسیم کنیم.

خبر جدید  منابع مالی منطقه ویژه کاشان قابل تامین است

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۹، کدخبر: ۹۹۰۹۰۲۰۱۰۷۵، www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال