19:26:26 - سه‌شنبه 19 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدرک کارشناسی موجب عدم تایید صلاحیت شهردار شد/سیدحسینی از پیگیری برای شهردار شدن انصراف داد
مدرک کارشناسی موجب عدم تایید صلاحیت شهردار شد/سیدحسینی از پیگیری برای شهردار شدن انصراف داد
ایلنا: وزارت کشور، صلاحیت شهردار منتخب شورای شهر یزد را به دلیل داشتن مدرک کارشناسی تایید نکرد.

وزارت کشور، صلاحیت شهردار منتخب شورای شهر یزد را به دلیل داشتن مدرک کارشناسی تایید نکرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمدرضا سیدحسینی که از سوی شورای شهر یزد به عنوان شهردار به وزارت کشور معرفی شده بود امروز با مخالفت وزارت کشور برای تصدی این پست، به دلیل نداشتن مدرک مرتبط طی نامه ای رد کرد.

در قانون جدید، پس از ۲۰ سال شرایط انتخاب شهرداران تغییر کرده و به استان ها نیز ابلاغ شده است،داشتن مدرک کارشناسی مرتبط مورد تاکید وزارت کشور برای انتخاب شهرداران است.

خبر جدید  نباید همه پول ها را به بانک ها داد و بعد مظلومانه در انتظار تسهیلات نشست/ ارز، بانک و کسری بودجه سه غول بحرانی در کشور

البته با نظر مستقیم وزیر کشور که در قانون پیش بینی شده بود می توان حکم شهردار منتخب را تأیید کرد که این موضوع نیاز به پیگیری و رایزنی از سوی اعضای شورای شهر داشت اما با صدور این نامه، سیدحسینی از ادامه پیگیری برای شهردار شدن خود انصراف داد.

خبر جدید  بحران تصمیم‌گیری در شورای شهر یزد/ تعطیلی جلسات متعدد شورا با گزینه‌هایی که به نتیجه نمی رسد

گزینه منتخب شهرداری یزد که نامه انصراف خود را در فضای مجازی منتشر کرده آورده است: انصراف قطعی خود را از پذیرش هر نوع پست دولتی در یزد اعلام می کنم.

با این روند، شهر یزد در پایان سال و آغاز سال نو بدون شهردار مانده است و انتخاب گزینه جدید برای تصدی شهرداری یزد توسط شورا قطعا به بعد از تعطیلات نوروز موکول شد.

خبر جدید  طرح‌های صنعتی، معدنی، اقتصادی و زیربنایی یزد بهره برداری شد

یزد که به ثبت جهانی رسیده است نزدیک به پنج ماه با سرپرستی به جای شهردار اداره میشود و وزارت کشور تاکنون نیز دو گزینه منتخب شورای شهر را به دلایل مختلف از جمله عدم احراز صلاحیت و مدرک کارشناسی رد کرده است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد