11:34:35 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مردم یزد خواستار استقرار ارتش در این استان هستند
مردم یزد خواستار استقرار ارتش در این استان هستند
یزد ـ استاندار یزد گفت: استقرار ارتش در این استان از دیرباز به عنوان یکی از مطالبات مردم مطرح بوده که امیدواریم وزیر دفاع این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور وزیر دفاع برگزار شد، با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا اظهار داشت: این ایام فرصت مناسبی است برای تبیین دستاوردها و عملکرد انقلاب در حوزه های مختلف که به طور قطع مدیران استان به آن واقف هستند و از این فرصت استفاده می کنند.

وی عنوان کرد: این ایام فرصتی ارزشمند برای بازخوانی ارزش های انقلاب اسلامی است و باید از این فرصت برای تقویت همدلی ها و وحدت برای آرمانهای مشترک که اصل آن وحدت حول منافع ملی و منافع مردم در شرایط سختی است، استفاده شود.

طالبی خاطرنشان کرد: استان یزد امروز به برکت انقلاب اسلامی و دوران پرشکوه آن از سرآمدان کشور به شمار می رود.

استاندار یزد عنوان کرد: بزرگترین سرمایه استان یزد سرمایه نیروی انسانی است که از دیرباز با سختکوشی و خلاقیت در مسیر آبادانی قدم برداشته اند.

وی ادامه داد: در بخش اقتصادی جزو چند استان برتر هستیم و به رغم کمبودهایی که در حوزه آب وجود دارد در بخش های مختلف اقتصادی دارای رتبه های خوبی هستیم و نشان دادیم که چطور با همه محدودیت ها می توان تولید کرد.

طالبی تصریح کرد: در بخش علمی نیز از برترین استانها به لحاظ تعداد دانشجویان، تعدد مراکز دانشگاهی، پارک های علم و فناوری هستیم و از نظر پزشکی نیز از قطب های کشور محسوب می شویم و یزد به سایر استانها نیز در این زمینه خدمات ارائه می دهد.

استاندار یزد ادامه داد: با چالش هایی نیز مواجه هستیم که از آن جمله می توان به کاهش شدید کمی و کیفی منابع آبی استان اشاره کرد که البته طرح های مختلفی را در حوزه مدیریت مصرف دنبال می کنیم و هم در بخش کشاورزی و هم صنعتی و هم خانگی و فضای سبز به دنبال مدیریت مصرف هستیم.

وی عنوان کرد: در بحث انتقال آب هم در حال اجرای طرح هایی هستیم که امیدواریم با حمایت مسئولان کشور بتوانیم این امر را تسریع کنیم.

طالبی یادآور شد: نرخ بیکاری استان یزد اکنون بالاتر از میانگین کشوری است در حالی که در گذشته اینگونه نبوده و این حجم بیکاری با ظرفیت های استان تطبیق ندارد و نیاز به اجرای طرح های ویژه در این استان است.

استاندار یزد گفت: در یزد با پدیده مهاجرت نیز مواجه هستیم که آثار و تبعات فرهنگی به دنبال داشته اما در مجموع با تعامل اعضای شورای تامین، شرایط خوبی در بحث امنیت استان حاکم شده و برای عبور از بحران ها و چالش های اساسی، به همراهی دولت نیاز داریم.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان یزد عنوان کرد: بحث کویر مرکزی ایران که به رغم ظرفیت های خوب، تهدیدهایی نیز برای استان به دنبال داشته باید مدنظر باشد زیرا یزد در چهارراه ارتباطی کشور هم به لحاظ ریلی و هم جاده ای با قاچاق کالا، موادمخدر و انسان مواجه است.

طالبی ادامه داد: کمبود آب در یزد چالش هایی را در استان ایجاد کرده که برخی از آنها چالش های خارج از استان است به طوری که امنیت روانی استان تحت تاثیر این چالش هاست.

وی تصریح کرد: ما برای پیگیری همه این موارد، انرژی اصلی خود را بر بحث رفع مشکلات آب و برنامه ایجاد اشتغال در استان گذاشته ایم و امیدواریم با کمک دولت و بخش خصوصی نیازهایی که در این زمینه داریم رفع شود.

طالبی با تاکید بر اینکه در بحث اشتغال تمرکز بر صنایع دانش بنیان است، افزود: پرداختن به مسائل اجتماعی و فرهنگی برای جلوگیری از پیشرفت آسیب های اجتماعی را مدنظر قرار داده ایم.

وی تصریح کرد: همه اینها نیازمند حمایت جدی دولت از استان یزد است که امیدواریم وزیر دفاع پیام آور خوبی برای پیگیری مطالبات استان یزد در حوزه های مختلف باشد.

طالبی، یکی از مهمترین خواسته های استان یزد را ایجاد صنایع مختلف در حوزه تولید مواد ناریه، استقرار ارتش در استان هم برای استقرار در مرکز استان و هم ایجاد پادگان آموزشی در ابرکوه اعلام کرد و افزود: امیدواریم این امر مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برای تامین امنیت کویر هم نیاز به تجهیزات پیشرفته داریم ضمن اینکه از گذشته مرکز ایجاد آموزش فنی و حرفه ای نیروی زمینی ارتش در میبد پیگیری می شده که حتی زمین نیزا ختصاص یافته که امیدواریم این موضوع نیز با جدیت بیشتری دنبال شود.

استاندار یزد اظهار داشت: با توجه به زیرساختهایی که در حوزه صنعت و زیرساختها داریم امید داریم که صنایع وابسته به وزارت دفاع در یزد افزایش پیدا کند.

طالبی ادامه داد: یکی از مطالبات یزد تعمیم فروشگاه های اتکا به شهرستانها است که امیدواریم با دستور وزیر دفاع این موضوع نیز تامین شود.

کد خبر ۴۵۲۷۰۶۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  قدردانی استاندار یزد از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد