4:14:29 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مساجد علاوه بر انجام فرائض دینی به مراکز فرهنگی جوانان تبدیل شود
مساجد علاوه بر انجام فرائض دینی به مراکز فرهنگی جوانان تبدیل شود
یزد – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: مساجد تنها برای انجام فرائض دینی نیست و باید توسط هیات امنا برای جذب جوانان برای فعالیت های فرهنگی و آموزشی جوانان تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین زارع زاده عصر ]چهارشنبه در همایش آموزشی هیات امنای مساجد مهریز افزود: باید از فضای مساجد برای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان و تربیت دینی آنها استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه دشمنان با تهدید نرم مبانی دینی و اخلاقی نوجوانان و جوانان را هدف قرار داده اند به اهمیت جذب جوانان به مساجد با اجرای برنامه های مناسب و جذاب تاکید کرد.
این مسئول اظهار داشت: باید در کنار فعالیت های دینی، بیان احکام و نمازجماعت در هر فرصتی برای انجام برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و حتی برنامه های آموزشی استفاده کرد.
زارع زاده گفت: مساجد نه در شعار که باید در عمل به مراکز بزرگ ترویج معارف دینی و همچنین کانون های اصلی فرهنگ و تربیت معنوی نسل جوان تبدیل شود.

**ضرورت جذب جوانان به مساجد
همچنین امام جمعه مهریز گفت: جذب جوانان به مساجد باید محور تمام اهداف و برنامه های اداره اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی و هیات امنای مساجد قرار گیرد.
حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی افزود: باید مساجد با حضور جوانان و واگذاری امور فرهنگی به آنها خیلی پر رونق و همراه با برنامه های مناسب اداره شود.
امام جمعه مهریز تصریح کرد: هیات امنای مساجد با سعه صدر و برخورد مناسب نقش مهمی در جذب جوانان و مردم به این سنگرهای مقدس و تاثیرگذار دارند.
محی الدینی همچنین از هیات امنای مساجد خواست تا نسبت به ترویج فرهنگ والای دینی در برگزاری مناسبت ها و مراسم ها اقدام کنند و از اسراف پرهیز شود.

خبر جدید  برداشت توت در مهریز آغاز شد

**فعالیت همیشگی مساجد
فرماندار مهریز هم گفت: فعالیت مساجد تنها مربوط به یک ماه و یک فصل از سال نیست و باید با برنامه ریزی و اقدام جدی برای تمام گروه های سنی برنامه و فعالیت داشت.
رضا زارع زاده مهریزی افزود: هیات امنای مساجد و سایر عوامل در آن همه باید با همکاری و برنامه ریزی برای جذب جوانان و ارائه آموزش های فرهنگی و معنوی اقدام کنند.
وی اظهار داشت: دشمنان با برنامه های سوء فرهنگی برای ضربه زدن به نسل جوان جدی اقدام می کنند و باید برای پیشگیری از توطئه های آنها در مساجد بیشتر و بهتر اقدام کرد.

** فعالیت ۱۴۰ هیات امنا در مهریز
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه مهریز گفت: از ۳۵۰ مسجد موجود در این شهرستان ۱۴۰ مسجد هیات امنا دارند که طبق قانون به وظایف خود عمل می کنند.
سید مهدی سیدی افزود: برگزاری دوره آموزشی برای هیات امنا و ارتقای سطح دانش و آگاهی آنها برای انجام بهتر ماموریت ها جزو برنامه های مهم این اداره است.
در این همایش مسائل و مشکلات هیات امنای مساجد بررسی شد.
مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
۷۵۳۶/ ۶۱۹۷


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد