19:02:34 - شنبه 6 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسافران نوروزی از مکان‌های تاریخی مهریز استقبال کردند
مسافران نوروزی از مکان‌های تاریخی مهریز استقبال کردند
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز گفت: نوروز ۹۸؛ آثار تاریخی، فرهنگی و تفرجگاهی شهرستان مهریز مورد توجه مسافران نوروزی قرار گرفت.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا ازاداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد،الهام جلوداریگفت: از ۲۷ اسفند۹۷ تا پایان ۱۶ فروردین سال جاری، مجموعه تاریخی ارگ سریزد، باغ جهانی پهلوانپور، مجموعهمهرپادین و کاروانسرای زینالدین تنها کاروانسرای مدور ایران به ترتیب از مهمترین مکانهای مورد بازدید مسافران نوروزی بود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان مهریزگفت: با توجه به بارندگیهای اخیر و جاری شدن چشمه فصلی غربالبیز این مکان و دیگر مکانهای تفرجگاهی مهریز نظیر روستاهای ییلاقی منشاد، بنادکالسادات، پارک چشمه حسن آباد و کوه ریگ بیشترین بازدید کنندگان را داشتهاند.

جلوداری با بیان اینکه واحدهای اقامتی مهریز با ظرفیت پذیرش ۱۱۰۰ نفر شامل ۶ هتل و اقامتگاه سنتی، ۲۰ اقامتگاه بومگردی و خانه مسافر هستند، گفت: سال گذشته تعداد واحدهای سنتی اقامتی شهرستان ۱۱ مورد بوده که اکنون به ۲۰ مورد افزایش پیدا کرده است که از این تعداد ۱۲ مورد در روستاهای شهرستان و ۸ مورد در داخل شهر مهریز قرار دارند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی مهریز دربارهاین شهرستان گفت: مهریز با وجود محدودیتها و تنگناهای موجود در تأمین منابع آب، از ظرفیتهای بالقوه در صنعت گردشگری برخوردار است که از جمله میتوان به منطقه نمونه گردشگری سریزد سرشار و غنی از جاذبههای متعدد و تاریخی، منطقه حفاظت شده کالمند بهادران با گونههای نادر جانوری، قلعه و سنگ نگارههای ارنان که مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد است، کاروانسرای زینالدین، باغ جهانی پهلوانپور با قدمت زندیه و قنات ۷۰۰ ساله جاری در آن، درختان کهنسال چنار تنگچنار و سرو منگاباد، کوه ریگ و چشمه فصلی غربالبیز، مجموعههای تاریخی منگاباد، مهرپادین، باغ بهار، پیرنارکی، غارهای طبیعی، قلعه های تاریخی و باغ های سرسبز و بهم پیوسته شهرستان اشاره کرد.

خبر جدید  دیپلماسی علمی راهی برای مقابله با تحریم‌ها است

ویعنوان کرد: دشت ریواس، مناطق حفاظت شده، آثار طبیعی ملی، روستاهای سرسبز اطراف منشاد، بنادک سادات، تنگ چنار، غارها، قلعه ها مجموعهای ارزشمند و متنوع از سرمایههای گردشگری این شهرستان است.

جلوداری خاطرنشان کرد: تاکنون ۶۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی در مهریز شناسایی شده که ۱۰۰ اثر آن در فهرست آثار ملی و باغ پهلوانپور و قنات حسنآباد مشیر در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز از برپایی سفره هفت سین در مکانهای تاریخی، اجرای نمایش عمو نوروز، معرفی جاذبههای گردشگری و بناهای تاریخی شهرستان با پخش بروشور و نقشه، برپایی غرفههای صنایع دستی با اجرای زنده و برگزاری جشنواره رهگذر در محل مزارع شور به عنوان برنامههای نوروزی اجرا شده در این شهرستان نام برد.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد