به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی استان در سال جاری با حضور «محمدعلی طالبی» استاندار یزد،« احمد ترحمی» معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی و «محسن صادقیان» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در سالن زنده یاد حمیدیا برگزار شد.

استاندار یزد در این جلسه گفت: با توجه به مکاتبات صورت گرفته از سوی وزارت کشور، فعالیت های انجام شده در استان با موضوع سازگاری کم آبی در قالب گزارش های مناسب تنظیم و جهت ارزیابی کشوری ارائه شود.

« محمدعلی طالبی» افزود:نباید شرایط فعلی برای ساماندهی حریم و مسیر رودخانه ها را از دست داد زیرا هم اکنون با توجه به همکاری و تعامل دستگاه قضایی و سازمان بازرسی استان، فضای بسیار خوبی برای اقدام در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی و یا تخریب موانعی که در رودخانه ها ایجاد شده وجود دارد.

خبر جدید  ۲۰۰ کیلوگرم تریاک در یک عملیات مشترک در یزد کشف شد

"طالبی" تاکید کرد:از سوی دیگر فضای عمومی جامعه نیز این موضوع را می پذیرد که اقداماتی در این راستا و در سطح شهرستان ها انجام شود.

وی ضمن تاکید بر هماهنگی حداکثری فرمانداران و شورای حفاظت منابع آب استان اظهار داشت:برنامه هایی از سوی شرکت آب منطقه ای،دولت و نظام در راستای مدیریت مصرف ،کاهش مصرف آب کشاورزی و یا تعادل بخشی به منابع آبی وجود دارد که این موضوع نیز از سوی فرمانداران قابل درک است اما برای اثرگذاری بیشتر و مدیریت موضوعات اجتماعی ، نحوه اجرای تصمیمات و سیاستها، با هماهنگی فرمانداران باشد.

خبر جدید  شهردار یزد تا چند روز آینده معرفی می‌شود

عالی ترین مقام اجرایی استان بیان کرد: در ارتباط با موضوع کنتورهای هوشمند از سوی جهاد کشاورزی، فرماندارن و شرکت آب منطقه ای شاخص هایی در نظر گرفته شود و در موضوعات حمایتی، چاه هایی که دارای کنتور هوشمند هستند مورد حمایت بیشتری قرار گیرند تا سایر کشاورزان نیز به این سمت ترغیب شوند.

خبر جدید  عملیات احداث مدرسه خیرساز در یزد آغاز شد

استاندار یزد در پایان صگفت: به نظر می رسد امکان مدیریت ۲۰ درصد صرفه جویی از محل طرح تعادل بخشی در استان برای ارائه به واحدهای صنعتی و پاسخ به سایر نیازهای شهرستان وجود دارد و این موضوع نیز می تواند به عنوان تشویق فرمانداران و ترغیب شهرستان برای حرکت به سمت تعادل بخشی باشد.