1:50:13 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصرف آب یخ در زمستان ممنوع!/مزاج سرد و خشک یزدی ها در زمستان بخاطر عدم بارش
مصرف آب یخ در زمستان ممنوع!/مزاج سرد و خشک یزدی ها در زمستان بخاطر عدم بارش
متخصص طب سنتی در یزد گفت: آب یکی از مواد ضروری بدن محسوب می‌شود، با این وجود مصرف آب یخ در فصل زمستان می‌تواند باعث برهم خوردن تعادل بدن شود.

شعارسال : سید کاظم کاظمینی در خصوص توصیه‌های طب سنتی برای فصل زمستان گفت: وقتی در طب ایرانی، صحبت از فصول چهارگانه می‌کنیم منظور فصل تقویمی نیست بلکه منظور شرایط آن فصل است؛ مزاج حاکم در زمستان به طور معمول سرد و تر است ولی امسال که در برخی مناطق بارندگی نبوده است، مزاج حاکم بر این مناطق را سرد و خشک تلقی می‌کنیم . وی ادامه داد: در زمستان برای افراد با مزاج سرد و تر موادی با مزاج و ماهیت گرم از جمله کرفس، سیر، کلم، چغندر، گردو، ادویه گرم و نوشیدنی‌های با ماهیت گرم توصیه می‌شود . متخصص طب سنتی ایران و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: آب یکی از مواد ضروری بدن محسوب می‌شود، با این وجود مصرف آب یخ در فصل زمستان توصیه نمی‌شود چرا که این اقدام می‌تواند باعث برهم خوردن تعادل بدن شود . وی عنوان کرد: پوشش خیلی گرم و همچنین خواب در طول روز نیز در فصل زمستان توصیه نمی‌شود چرا که خواب در طول روز در این فصل باعث کسالت و سستی بدن افراد می‌شود . کاظمینی گفت: ورزشکاران باید از ورزش کردن در ساعات سرد روز پرهیز کنند چرا که هدف از ورزش، افزایش حرارت غریزی بدن است و اگر هوا خیلی سرد باشد، این اتفاق عملاً رخ نمی‌دهد و از طرفی استنشاق هوای سرد و قرارگیری در معرض چنین شرایطی می‌تواند منجر به سردی بدن و عوارض ناشی از آن شود . وی تصریح کرد: افرادی که دارای بیماری‌های بلغمی مثل روماتیسم یا بیماری‌های قلبی به ویژه نارسایی‌ هستند، حتما باید در این فصل احتیاط لازم را در مورد سبک زندگی خود داشته باشند .
سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری یزد رسا ،تاریخ انتشار:۵ دی ۹۷، کدخبر ۳۵۹۰۷۹۰۷:www.yazdrasa.ir ،
منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  فوت سومین مبتلا به کرونا در یزد/ لغو مرخصی تمام مدیران استان
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد