4:16:45 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصرف انرژی صنایع بزرگ یزد ۲۵ درصد رشد کرد
مصرف انرژی صنایع بزرگ یزد ۲۵ درصد رشد کرد
یزد – ایرنا – مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد از رشد ۲۵ درصدی مصرف انرژی در صنایع بزرگ استان در سال۹۷ نسبت به سال ماقبل خبر داد .

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی این شرکت ، محمدحسن صبا‌غزادگان در نشستی با نمایندگان صنایع استان، با بیان این‌که یزد یکی از پایدارترین شبکه‌های برق کشور را دارد؛ عنوان کرد: هم‌اکنون ۷۵ درصد برق مصرفی در بخش صنعت مصرف می‌شود و از این میزان ۴۷ درصد سهم صنایع بزرگ است.
وی یزد را طبق اعلام وزارت نیرو جزو استان‌هایی با کمترین میزان خاموشی دانست و گفت: عبور از پیک‌بار تابستان ۹۷ بدون خاموشی با تعامل و همکاری صاحبان صنایع، مشترکان و همکاران ما در صنعت برق استان به‌دست‌آمده است.
این مقام مسئول در صنعت برق حداکثر بار کاهش‌یافته در ایام پیک شبکه سراسری در تابستان ۹۷ استان را بیش از ۳۰۰ مگاوات دانست و گفت: مجموع انرژی صرفه‌جویی شده با اجرای برنامه‌های مدیریت بار بیش از ۳۷ میلیون کیلووات ساعت و معادل ۰٫۸۳ درصد کل مصرف انرژی صنایع بزرگ است و تعداد مشترکان از ۲۶ مشترک با مصرف بالای هفت مگاوات است.
در این جلسه، همچنین سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد حدود ۸۸ درصد میزان مصرف انرژی استان را در حوزه کارآفرینی و تولید دانست و اظهار داشت: برای مدیریت انرژی در وزارت نیرو برای مصارف بالای هفت مگاوات به شرکت‌های برق منطقه‌ای و زیر هفت مگاوات به شرکت‌های توزیع نیروی برق واگذارشده است.
سید مسعود عظیمی زاده، سهم تولید انرژی در حوزه تولید پراکنده و انرژی خورشیدی در استان را خوب برشمرد و افزود: ۳۶۵ مگاوات متقاضیان نیروگاه خورشیدی که قرارداد خرید تضمینی ۲۰ ساله دارند در یزد وجود دارد و میزان نیروگاه های نصب شده در ۱۰ سال گذشته از ۶۰۰ مگاوات به ۲ هزار و ۶۷۹ مگاوات رسید که جای قدردانی از پیش‌بینی و همت مدیران و کارشناسان صنعت برق استان دارد.
در این نشست همچنین رئیس گروه مدیریت مصرف برق منطقه‌ای یزد با ارائه گزارشی از عملکرد صنایع در پیک‌بار تابستان ۹۷ پرداخت و افزود: سال گذشته حداکثر نیاز مصرف استان هزار و ۵۳۸ مگاوات بود که نسبت به سال ۹۶ رشد ۹ درصدی داشته است.
فاطمه زارع ، ۹ برنامه را برای پاسخگویی به بار مصرفی سال ۹۸ تشریح کرد و افزود: طرح‌های ذخیره عملیاتی صنایع و کاهش بار برنامه‌ریزی‌شده در ساعات اوج بار، از مهم‌ترین طرح‌هاست که از نیمه خرداد آغاز و تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.
همچنین از تعدادی واحدها و شرکت ها به‌ عنوان صنایع همکار در پیک‌بار تابستان ۹۷ قدردانی شد.
سهمیه کاهش بار استان برای پیک‌بار ۹۸ بر اساس دستورالعمل ابلاغی توانیر ۴۰۰ مگاوات است که از این میزان ۲۵۰ مگاوات سهم برق منطقه‌ای یزد و ۱۵۰ مگاوات سهم توزیع نیروی برق استان است.
در استان ۲ هزار و ۶۷۹ مگاوات قدرت نصب‌شده‌ نیروگاهی وجود دارد که توان اسمی نیروگاه‌های تولید پراکنده بهره‌برداری شده ۱۱۸ مگاوات و نیروگاه‌های خورشیدی در حال بهره‌برداری ۵۸٫۵ مگاوات است و پیش‌بینی می‌شود که پیک‌بار تابستان امسال به هزار و ۶۸۴ مگاوات برسد این در حالی است که سال گذشته ۲۴ تفاهم‌نامه کاهش بار با صنایع استان مبادله شده بود و همکاری مولد چادرملو حدود چهار هزار و ۶۸۰ مگاوات ساعت در ۲ ماه تیر و مرداد بوده است.
۱۹۶۸/ ۲۰۴۷

خبر جدید  تروریستی خواندن سپاه، نشان از شکست آمریکاست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد