11:49:55 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصرف نمک مردم استان یزد ۲ برابر حد مجاز است
مصرف نمک مردم استان یزد ۲ برابر حد مجاز است
با توجه به اینکه مصرف نمک در مردم استان یزد دو برابر حد استاندارد است برنامه‌های ترویجی سلامت باید به شکلی باید که این حد مصرف، ۵۰ درصد کاهش داشته باشد تا بتوان در امر کنترل فشار خون بالا اقدامات اثربخشی را انجام داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، کارگروه سلامت استان یزد که در سالن موحدین استانداری یزد با حضور اعضای این کارگروه برگزار و در آن به دلایل فشار خون بالا در بین مردم استان اشاره و راهکارهایی در جهت کنترل آن نیز ارائه شد.

در این کارگروه یکی از دلایل آمار بالای فشار خون در بین مردم استان یزد را استفاده دو برابری از نمک عنوان شد، به شکلی حد استاندارد استفاده نمک در روز بین ۵ تا ۶ گرم است ولی یزدیها در این خصوص به آمار ۱۰ تا ۱۲ گرمی رسیدهاند که نشان از عدم توجه به مسائل بعد از آن دارد.

خبر جدید  ۱۰ کتابخانه عمومی یزد میزبان طرح «کتابخانه‌گردی» می‌شوند

هر یک از اعضای کارگروه سلامت استان یزد برای کنترل فشار خون بالا در بین مردم استان راهکارهایی ارائه کردند و یکی از فعالیتهای اثربخش را اجرای برنامههای آگهی دهی به مردم در راستای استفاده صحیح از نمک دانستند.

فخرالسادات خامسی هامانه در این کارگروه با اشاره به اینکه در جهت کنترل فشار خون در استان باید به دنبال ارتقاء سطح سواد سلامت مردم باشیم اظهار داشت: چیزی که باید نظر قرار گیرد این است که مردم استان یزد باید مصرف نمک در غذاهای خود را ۵۰ درصد کاهش دهند که این مسئله دور از دسترس نیست فقط نیازمند آگاهی رسانی کامل و بیان دلایل برای مردم دارد.

خبر جدید  یزد | آمریکا می‌خواهد همانند عربستان ذلیل استکبار باشیم

مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد با تاکید بر اینکه مردم باید به مطالبه گران سلامت در جامعه تبدیل شوند خاطرنشان کرد: این مسئله سبب میشود که آنها دلایل ایجاد معضلی به نام فشار خون را دانسته و در راستای جلوگیری از بروز آن برمی آیند.

وی با بیان اینکه برای اجرایی کردن برنامههای ترویجی باید از تمام ظرفیتهای اثرگذار رسانهای استفاده شود اضافه کرد: بخشهای دولتی، تشکلهای مردمی، ائمه جمعه و جماعات، بخشهای غیردولتی، رسانهها، گروههای مرجع اجتماعی و بسیاری از اثرگذاران در بخش رسانه باید در راستای اجرای مفید برنامههای ترویجی سلامت به میدان بیایند تا بتوانیم فعالیتهای اثربخشی را در این زمینه اجرایی کنیم.

خبر جدید  یزد | مسئولی که درد فقرا را درک نکند جایی در نظام اسلامی ندارد

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد