10:22:20 - دوشنبه 11 نوامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون رئیس جمهور از افزایش دو و نیم برابری اعتبارات استان یزد خبرداد
معاون رئیس جمهور از افزایش دو و نیم برابری اعتبارات استان یزد خبرداد
یزد(پانا)- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور به تشریح اعتبارات عمرانی استان یزد پرداخت. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، محمدباقر نوبخت افزود: طی سالهای ۹۲تا۹۸ در مقایسه با ۵۸۲میلیارد تومان اعتبارات دولت قبلی برای استان یزد ۱۴۵۵میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که افزایش […]

یزد(پانا)- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور به تشریح اعتبارات عمرانی استان یزد پرداخت. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، محمدباقر نوبخت افزود: طی سالهای ۹۲تا۹۸ در مقایسه با ۵۸۲میلیارد تومان اعتبارات دولت قبلی برای استان یزد ۱۴۵۵میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که افزایش دو و نیم برابری را نشان می دهد. معاون رئیس جمهور افزود طی سالهای ۹۶تا۹۸ بالغ بر ۱۲۰۳میلیارد تومان در قالب اعتبارات ملی و استانی برای یزد تعلق گرفت که میانگین آن ۳۸۰میلیارد تومان در هفت سال است که در مقایسه با ۱۴۵میلیارد تومانی که در سال های ۸۸تا۹۱ بود دو و شش دهم برابر افزوده شده است.
نوبخت افزود:در سفر قبلی که رئیس جمهور به استان داشتند ۴۶مصوبه با اعتبار ۹۷۰میلیارد تومان در جلسه شورای اداری تصویب شد که تاکنون ۱۹۱میلیارد تومان پرداخت شده و ۱۱۲درصد آن رقم تصویب شده اما هنوز تعداد پروژه ها به حد تکمیل نرسیده و ۳۷میلیارد تومان دیگر باید پرداخت کنیم.
وی ادامه داد از ۴۶پروژه تصویب شده در سفر قبل ۲۲پروژه کاملا محقق شده و ۱۶پروژه بالای ۷۰درصد محقق شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در این سفر رئیس جمهور در بحث اشتغال برنامه ویژه ای را اختصاص داده است و نمایندگان استان و مدیر برنامه ریزی باید به صورت مستمر پیگیری کنند. وی افزود: در این راستا از منابع عمومی ۸۹۰میلیارد تومان برای این ۳۸پروژه در نظر گرفته شد که بخش آموزش عالی۱۰ فرهنگ و گردشگری۴۱ و برای منابع آب۴۹ و برای بهداشت و درمان۱۱۶ و برای حمل و نقل ۵۲۵میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که از سوی دولت هزینه خواهد شد.
نوبخت ادامه داد: ضلع مثلث مفقوده برای گردشگری راه آهن اصفهان به یزد و شیراز است اما یزد به شیراز یک حلقه مفقوده است که رئیس جمهور اجازه دادند با اعتبار مورد نیاز یزد را به اقلید وصل کنیم و از آنجا به شیراز وصل خواهد شد.
معاون رئیس جمهور افزود: در سفر گذشته رئیس جمهور ۷۰کیلومتر از خط دوم بافق به اصفهان که از مسیر ارژنگ عبور می کند مورد بهره برداری قرار گرفت که تا دهه فجر ۳۰ کیلومتر دیگر و تا هفته دولت سال آینده کاملا به پایان می رسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود برای کشاورزی هم ۷۸میلیارد تومان و برای ورزش ۲۱میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که آن شاء الله طی امسال و سال آینده باید به انجام برسد.
نوبخت افزود: در این سفر رئیس جمهور ۱۲۹میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی استفاده می کنیم و امیدواریم برنامه تولید و اشتغال را که برنامه ویژه ای با ۲۲۱میلیارد تومان است در استان یزد شاهد باشیم.

خبر جدید  معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد منصوب شد

خبرگزاری پانا یزد سفر هیات دولت دکتر نوبخت شورای اداری استان یزد
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد