12:47:31 - دوشنبه 17 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موافقت مشروط سازمان محیط زیست برای صدور مجوز اکتشاف در پناهگاه حیات وحش دره انجیر
موافقت مشروط سازمان محیط زیست برای صدور مجوز اکتشاف در پناهگاه حیات وحش دره انجیر
سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه «تعامل فعالیت‌های معدنی و محیط زیست» با فعالیت اکتشافی در آنومالی D۱۹ به صورت مشروط موافقت کرد. به گزارش ایسنا براساس مصوبات جلسه کارگروه تعامل فعالیت‌های معدنی و محیط زیست و به استناد گزارش‌های ارائه شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر تنها با صدور مجوز «اکتشاف» […]

سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه «تعامل فعالیت‌های معدنی و محیط زیست» با فعالیت اکتشافی در آنومالی D۱۹ به صورت مشروط موافقت کرد.

به گزارش ایسنا براساس مصوبات جلسه کارگروه تعامل فعالیت‌های معدنی و محیط زیست و به استناد گزارش‌های ارائه شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر تنها با صدور مجوز «اکتشاف» در آنومالی D۱۹ واقع در «پناهگاه حیات وحش دره انجیر» موافقت شده است.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت لازم برای ارتقای سطح حفاظتی منطقه «شیرکوه» استان یزد را به عنوان پناهگاه حیات وحش، مشروط به رعایت حقوق مکتشفان ماده معدنی تا تاریخ ۶خرداد۹۷ را اعلام کند همچنین پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این منطقه نیز تمدید نخواهند شد. به عبارت دیگر پس از اتمام دوره پروانه بهره‌برداری معادن، دیگر معدنی در این منطقه فعالیت نخواهند داشت.

خبر جدید  حفظ دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس وظیفه‌ای همگانی است

همچنین مصوب شد که وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارتقای منطقه «کمکی بهاباد» به پناهگاه حیات وحش کمکی، منوط به رعایت حقوق مکتشفان تا تاریخ توافق را اعلام می‌کند. پروانه بهره‌برداری معادن غیرفلزی نیز در این منطقه تمدید نخواهند شد و پروانه بهره‌برداری معادن فلزی فقط با تائید معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و در صورت رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی در همان محدوده اولیه قابل تمدید خواهند بود.

همچنین محدوده مس مغستان و سرب و روی مغستان که موافقت با آن از شرایط وزارت صنعت، معدن و تجارت صنعت در مرحله ارتقای سطح حفاظتی پناهگاه حیات وحش دره انجیر در سنوات گذشته بوده است، فقط به‌صورت زیر زمینی اجازه فعالیت خواهد داشت. مشروط به این که محل دسترسی به ماده معدنی، از خارج پناهگاه حیات وحش طراحی شود همچنین این معدن اجازه استقرار واحد فرآوری در داخل محدوده پناهگاه حیات وحش را نخواهد داشت.

خبر جدید  کاهش آلودگی در دومین کانون سن گندم کشور

تجدید و تمدید فعالیت معادن دارای پروانه بهره‌برداری در پناهگاه حیات وحش دره انجیر و منطقه حفاظت شده کوه بافق ممنوع خواهد بود و صرفاً معادن فلزی دارای پروانه بهره‌برداری می‌توانند در صورت رعایت ملاحظات و ضوابط زیست محیطی در همان محدوده اولیه و بدون افزایش ظرفیت مجدداً تمدید شوند.

خبر جدید  بهره برداری از چندین طرح عمرانی , تولیدی , خدماتی وگردشگری در استان یزد+تصاویر

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست برای محدوده اکتشافی D۱۹ نیز شرایطی قید شده که می‌توان به لزوم هماهنگی دقیق و مرحله به مرحله عملیات اکتشافی با محیط زیست، حضور ناظر معتمد محیط زیست در مراحل اکتشاف، ارائه گزارش ارزیابی زیست محیطی و اخذ مجوز در مرحله بهره‌برداری، ممنوعیت احداث هر گونه واحد فرآوری (غیر از سنگ شکن اولیه) در صورتی که معدن به بهره‌برداری برسد، عدم ایجاد هرگونه جاده دسترسی جدید و عدم تامین آب مورد نیاز از محدوده پناهگاه حیات وحش دره انجیر اشاره کرد.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد