1:47:10 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موانع شرکت های استارتاپ در یزد رفع می شود
موانع شرکت های استارتاپ در یزد رفع می شود
یزد – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با اشاره به بیکاری دانش آموختگان مراکز دانشگاهی گفت: تنها راه رفع این مشکل ایجاد شرکت های استارتاپ(کسب و کار با فناوری بالا) است، البته این شرکت ها با موانعی روبرو هستند که باید به آن توجه کرد و حمایت شوند.

به گزارش ایرنا علی زینی وند پنجشنبه شب در آیین گشایش نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان افزود: آمار بیکاری یزد غیر باور است و از مرز ۱۳ درصد در حال عبور است، باید فضا برای شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نو پا فراهم کرد تا معضل بیکاری ۲ تا سه سال آینده رفع شود.
وی اظهار داشت: این شرکت ها تقاضاهایی دارند که درخواست های آنها دسته بندی و گام به گام حل خواهد شد.
زینی وند استقبال شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و کسب کارهای نوپا را در نمایشگاه یاد شده قابل تجلیل دانست و اظهار امیدواری کرد: « دولتی شماها را دلسرد نکنند و کمک کار شما باشیم تا این رویدادها ادامه داشته باشد».
وی اظهار داشت: امیدواریم تسهیل گر در این حوزه و حرفه باشیم و بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند نجات دهنده کشور باشد.
وی تصریح کرد: به دلایل مختلف اگر در بخش یادشده کوتاهی کنیم ، عقب خواهیم ماند ، هم اکنون بسیاری از کشورهای کوچک و غیر دموکراتیک در برنامه راهبردی خود در حوزه آی تی و آی سی تی و صندوق های سرمایه گذاری رقم های خوبی را تخصیص می دهند اما ما با این قدمت و نیروی جوان و توانمند برنامه ریزی هایمان پایاپا و اهمیت به این صنعت در واقع تنظیم نمی شود.
زینی وند خاطرنشان کرد: تمام مدیران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دولتی فعالیت دارند در مرحله نخست باید فهم، درک و دانش درستی از این حوزه در کشور ، بین الملل و غیره داشته باشند و اگر مدیری این دانش را نداشت، آن را سریع جابه جا خواهیم کرد زیرا آنها در گسترش این حوزه مانع ایجاد می کنند.
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر گسترش دولت الکترونیک اظهار داشت: شک نکنید ،دولت الکترونیک نجات دهنده کشور است، در همه ادوار زمینه ساختار اداره ما به گونه ای رانت زا و فساد زاست ، وقتی با امضا یا تصمیم یک شخص در نظام ادارای میلیاردها پول جابه جا شد، آن امضاء فسادآور است.
زینی وند با بیان اینکه پایان دهنده تمام این روندها نامطلوب استقرار سریع دولت الکترونیک است گفت: امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم خدمات دولت الکترونیک در دستگاه ها و ادارات دولتی نهادینه شود و حرفی برای گفتن در این زمینه داشته باشیم.
وی افزود: در حوزه کسب و کار از جمله استان یزد فضا برای شرکت های استارتاپ فراهم است ، هم اکنون جوانان ما در این حوزه با سرمایه بسیار کم شغل ایجاد می کنند و دیگر شیوه های سنتی جواب نمی دهد.
سیزدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات (کامیتکس)در وسعت چهار هزار مترمربع با حضور ۱۲۰ شرکت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برپا شده است.
هدف از برگزاری نمایشگاه مورد اشاره ارائه آخرین دستاوردها در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام شده و این نمایشگاه فرصت مناسبی برای دستگاه‌های اجرایی استان برای نمایش خدمات الکترونیک خود به مردم است، هر ساله در نمایشگاه کامیتکس، شرکت های خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات جدیدترین دستاوردها و توانمندی های خود را عرضه می کنند. ‌
نمایشگاه یاد شده به مدت سه روز تا ۱۵ دی ماه با محور شهر هوشمند، دولت الکترونیک از ساعت ۱۵ تا ۲۱ برای بازدیدعموم دایر است.
۲۰۸۸/۲۰۴۷

خبر جدید  مرمت مدارس فرسوده مهریز 200 ملیارد ریال بودجه نیاز دارد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد