13:26:56 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مکان‌هایی در نقاط پرتردد اردکان برای کتابخوانی طراحی شود
مکان‌هایی در نقاط پرتردد اردکان برای کتابخوانی طراحی شود
یزد – ایرنا – فرماندار اردکان پیشنهاد کرد: مکان‌های ویژه برای کتابخوانی در فضاهای عمومی پرتردد شهری مانند پارک‌ها طراحی شود و در ساعت‌های معین، افراد حرفه‌ای برای مردم کتاب بخوانند.

به گزارش ایرنا هادی مقیمی روز یکشنبه در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان افزود: ساخت المان کتاب برای مبلمان شهری و زیبایی آن مفید است، اما برای ترویج فرهنگ کتابخوانی باید اقدام عملی مؤثری صورت گیرد.
وی اظهار داشت: درحالی‌که آمارها بیانگر سطح پایین مطالعه در قشرهای فرهیخته و میان مسئولان است، نمی‌توان انتظار کتابخوانی و انس با کتاب در بین اقشار دیگر جامعه را داشت.
فرماندار اردکان بیان کرد: متأسفانه مباحث فرهنگی از اولویت‌های روزانه و هفتگی خانواده‌ها خارج شد و افزایش مصرف غذاهای فوری ( فست ‌فودها) در شهرها بیانگر این است، مطالعه و کتاب جزو دغدغه‌های جامعه نیست و با این وضعیت نمی‌توان از توسعه همه‌جانبه در اجتماع سخن گفت.
مقیمی یکی از اثرات مهم مطالعه و کتابخوانی را بسط و گسترش اخلاق در جامعه دانست و با ابراز تأسف از برخی بداخلاقی‌ها در فضای مجازی و حتی حقیقی گفت: به دلایل گوناگون، بخشی از سخنان مسئولان به‌صورت تقطیع ‌شده در دسترس دیگران قرار می‌گیرد و بر اساس آن اظهارنظر می‌شود.
مقیمی با ذکر نمونه‌هایی از این رفتارها افزود: دریکی از نشست‌های مرتبط با کتابخوانی، از « لزوم تناسب لباس فرم کتابداران با مراجعان که عموماً از جوانان و نوجوانان هستند » سخنانی مطرح شد، اما برخی رسانه‌ها با شیطنت و بی‌تقوایی این مسأله را به‌گونه‌ای دیگر نقل کرده‌اند.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی اردکان در ادامه اظهار داشت: این شهرستان موطن علمای بزرگی است که باید برای ترویج فرهنگ علم‌آموزی و اخلاق‌مداری، در نامگذاری معابر شهری و به‌ویژه کتابخانه‌ها از نام آنها استفاده شود.
تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی اردکان حدود پنج هزار نفر است و هم‌اکنون در مخازن ۱۴ باب کتابخانه عمومی ۱۴۰ هزار نسخه کتاب نگهداری می‌شود.
مرکز شهرستان ۹۸ هزارنفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۴/ ۲۰۴۷/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  710 میلیارد تومان مطالبات فرهنگیان تا پایان سال پرداخت می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد