19:49:28 - سه‌شنبه 28 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزان بارش‌های استان یزد از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۲۷ میلیمتر بوده است
میزان بارش‌های استان یزد از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۲۷ میلیمتر بوده است
مدیرکل هواشناسی استان یزد با بیان اینکه میزان بارش‌های استان یزد از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۲۷ میلیمتر بوده است گفت: خشکسالی از نظر هواشناسی رفع شده ولی اثرات ناشی از سال‌های گذشته کماکان حاکم بر یزد است.

رضا برهانی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از یزد، با اشاره به اینکه میزان بارشهای استان یزد از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۲۷ بوده است اظهار داشت: این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۹ درصد و نسبت به میانگین دراز مدت مشابه ۳۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان یزد عمده میزان بارش ۱۲۷ میلیمتر که ۵۵ میلیمتر است در فصل بهار و مابقی در فصلهای زمستان و پاییز نازل شده است گفت: بیشترین بارش سال زراعی جاری به شهرستان تفت با حدود ۲۰۰ میلیمتر و کمترین میزان بارش نیز به شهرستان یزد با میزان ۶۴ میلیمتر متعلق داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به الگوی مدلهای پیش بینی فصلی دمای هوا در سه ماه آینده ۳ تا ۴ درجه سردتر از شرایط نرمال برآورد شده است و بارشهای استان در دو یا سه ماه آینده در حد نرمال خواهد بود ولی چون استان یزد در ماههای خرداد به بعد بارندگی قابل توجهی نداشته، انتظار بارندگی زیادی را در این دوره نداریم.

خبر جدید  یزد| دشمنی استکبار با ملت ایران از روز اول انقلاب آغاز شد

برهانی با شاخصههای خشکسالی استان یزد اشاره کرد و افزود: اگر چه در سال آبی جاری از دیدگاه هواشناسی شرایط نرمال را داریم و خشکسالی رفع شده ولی اثرات انباشتی ناشی از خشکسالیهایی که در سالهای گذشته رخ داده کماکان بر استان حاکم است و اگر بخواهیم این خشکسالیهای مرتفع شود باید بارندگی بیشتری را داشته باشیم تا بتوانیم بگوییم که خشکسالی برطرف شده و با آن روبهرو نیستیم.

خبر جدید  یزد | مسئولی که درد فقرا را درک نکند جایی در نظام اسلامی ندارد

انتهای پیام/ش


منبع :: میزان بارش‌های استان یزد از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۲۷ میلیمتر بوده است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد