9:12:21 - شنبه 11 جولای 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ناوگان حمل‌ونقل عمومی یزد به همت بهینه‌سازی مصرف سوخت نوسازی می‌شود
ناوگان حمل‌ونقل عمومی یزد به همت بهینه‌سازی مصرف سوخت نوسازی می‌شود
جمال‌الدین عزیزی گفت: طرح تعویض ۱۰۰ هزار موتورسیکلت احتراقی از سوی شهرداری یزد آماده شده که با پیگیری‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای گرفتن مصوبه‌های لازم از شورای اقتصاد، برای استفاده از تسهیلات طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر به‌زودی به مرحله اجرا می‌رسد و این طرح در سه سال اجرایی خواهد شد.

شعار سال:جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که آبان‌ماه سال گذشته هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان یزد میان این شرکت و استانداری یزد امضا شد، گفت: در راستای این تفاهم‌نامه سه طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های احتراقی با موتورهای برقی، طرح تعویض تاکسی‌های فرسوده با موتورهای گازسوز تولید داخل و طرح تعویض اتوبوس‌های فرسوده با اتوبوس‌های برقی از سوی شهرداری یزد در دست پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه شهر یزد از دیرباز به شهر دوچرخه‌ها شهرت داشته و دوچرخه‌ها به موتورسیکلت تبدیل شده‌اند و هم‌اکنون تعداد زیادی موتورسیکلت احتراقی در سطح شهر یزد تردد دارند که سبب ترافیک و آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شوند، گفت: طرح تعویض ۱۰۰ هزار موتورسیکلت احتراقی از سوی شهرداری یزد آماده شده که با پیگیری‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای گرفتن مصوبه‌های لازم از شورای اقتصاد، برای استفاده از تسهیلات طرح‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر به‌زودی به مرحله اجرا می‌رسد و این طرح در سه سال اجرایی خواهد شد.

خبر جدید  شهری که کشور شد

شهردار یزد با اشاره به اقدام‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در زمینه تعویض تاکسی‌های فرسوده اظهار کرد: توافق‌های لازم با یکی از خودروسازها در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر یزد انجام شده است که در مرحله نخست ۵۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده با تاکسی‌های پایه گازسوز ساخت داخل تعویض و در صورت وجود متقاضی این تعداد به هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

خبر جدید  سبز شدن محور عقدا تا اردکان

وی تأکید کرد: شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در این زمینه اقدام‌های مناسبی انجام داده و دریافت مصوبه شورای اقتصاد و توافق‌نامه برای استفاده از میزان تسهیلات طرح‌های ماده ۱۲ و دریافت مصوبه شورای اقتصاد و هیئت دولت برای طرح تعویض اتوبوس‌های فرسوده با اتوبوس‌های برقی در شهر یزد نیز از سوی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در دست اقدام است. با توجه به اقدام‌ها و پیگیری‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت امیدواریم طرح تعویض موتورسیکلت‌های برقی و تاکسی‌های گازسوز تا پایان امسال به مرحله عملیاتی برسد.

شهردار یزد به طرح استفاده از خودروهای برقی در بافت تاریخی این شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به ثبت جهانی شهر یزد و برای جلوگیری آسیب و تخریب این بافت ارزشمند، شهرداری یزد در نظر دارد از ترددخودروهای بنزینی به داخل بافت تاریخی جلوگیری کند، به همین منظور استفاده از خودورهای سبک برقی در داخل بافت تاریخی برای تردد گردشگران و توریست‌ها در دست بررسی است که امیدواریم بتوانیم با همکاری شرکت بهینه‌سازی و استفاده از تسهیلات ماده ۱۲ به مرحله اجرا برسانیم.

خبر جدید  مشکلات اعتباری تنها سد استان یزد

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته ازشبکه اطلاع رسانی شانا ، تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ، کدخبر:۳۰۴۴۱۲،www.shana.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال