13:30:32 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نفرهای برتر مسابقه های بدمینتون بانوان کارمند یزد مشخص شدند
نفرهای برتر مسابقه های بدمینتون بانوان کارمند یزد مشخص شدند
یزد – ایرنا – پیکارهای بدمینتون بانوان کارمند دستگاه های اجرایی استان یزد با حضور هفت تیم از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، اداره کل ورزش و جوانان، برق منطقه ای، فنی و حرفه ای و شهرداری در ۲ گروه در سالن شهید پاکنژاد برگزار شد و روز دوشنبه نفرها و تیم های برتر معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، در پایان این رقابت ها که به مدت ۲ روز با حضور ۴۰ ورزشکار به صورت دوره ای و مجتمع پیگیری شد، تیم های برق منطقه ای، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) ب و تیم اداره کل ورزش و جوانان الف به ترتیب اول تا سوم شدند.
همچنین در بخش انفرادی به ترتیب لیلا برزگر، مهین فرد زاده و شهربانو مظفری هر سه از شرکت برق منطقه ای، مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
این مسابقات را، آیدا شیردلان، مهدیه هرمان، هدی دهقانی، مریم خواجه منصوری، سهیلا چاوشی، نجمه موسوی، مریم عالمی، عاطفه امجدپور ، زهرا میرباقری قضاوت کردند و ندا زحمت کش سرداور این مسابقات بود.
مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان یزد در حاشیه این رقابت ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، هدف از برگزاری این رویداد ورزشی را ارتقای کارایی و بازده کاری کارمندان زن در دستگاه های اجرایی ذکر کرد.
آزاده دهقان، هم افزایی و تعامل بیشتر بین دستگاه‌ها و واحد های متعدد و انجام بهتر امور مردم توسط بانوان را از اهداف دیگر برگزاری مسابقات ذکر کرد.
این مسئول می گوید: ۴۵ درصد ورزشکاران سازماندهی و بیمه شده استان در قالب ۴۵ هیات استان و ۲۰۰ هیات شهرستانی در بیشتر رشته ها را بانوان تشکیل می دهند و ۴۱ نفر هم به عنوان نایب رئیس بانوان در هیات های ورزشی فعالیت دارند .
دهقان افزود: در یزد و بیشتر شهرستان های استان برای جذب بانوان به ورزش و فراهم کردن زمینه آسایش و حضور آنها حداقل یک سالن اختصاصی برای فعالیت های ورزشی این قشر پیش بیینی شد و از سایر امکانات موجود و بر حسب ضرورت و به تفکیک در طول سال استفاده می کنند.
وی خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۹۶، خانم های ورزشکار یزد به ۲۰۰ مسابقه قهرمانی کشور و ۱۵ بار هم در مسابقات برون مرزی اعزام شدند و ۳۱۳ مدال در مسابقات کشوری ، لیگ ها و رقابت های داخلی و برون مرزی کسب کردند.
دهقان تصریح کرد: ۵۳ دوره داوری و ۷۱ دوره مربیگری در سال ۱۳۹۶ برگزار شد و دوره های استعدادیابی و توجه به ارتقای علمی و عملی جامعه ورزشی زیرپوشش جزو برنامه هایی است که در سال ۱۳۹۷ ادامه دارد .
به گزارش ایرنا، جامعه پویا و با نشاط اسلامی در جست و جوی تکامل مادی و معنوی است و برای رسیدن به اهداف مورد نظر به افراد سالم و آماده فعالیت در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، هنری، فرهنگی، ورزشی، علمی و … نیاز دارد.
در این میان دستیابی بانوان برای اهداف متعالی اجتماعی در گرو تدوین، تهیه برنامه های ورزشی و گسترش آن نیازمند مشارکت همگانی خصوصا این قشر است.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها، مناطق عشایری زندگی می کنند.
استان یزد ۴۸ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  اطلاعات پروژه های میبد در سامانه نیپا ثبت شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد