به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، هادی هادی نسب اظهار داشت: میتوانیم با آموزشهای لازم خسارتها و تلفات ناشی از بحران ها را کاهش دهیم و از بسیاری حوادث خطرآفرین نیز جلوگیری کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد اطلاع رسانی به موقع به مردم را در پیشگیری از وقوع حوادث، بسیار مهم دانست و ادامه داد: مدیریت بحران استان تلاش کرده است که اطلاعات صحیح را در اختیار رسانه ها قرار دهد تا از بروز نگرانی و برخی شایعات در فضای مجازی جلوگیری کند.

وی افزود: آموزش های بسیار خوبی در زمینه مواجه با بحران از سوی اداره کل مدیریت بحران استانداری ارائه شده و استان یزد جزو استان های برتر و سرآمد در حوزه آموزش است؛ به طوری که در سال گذشته ۲۸۰ نفر از مدیران استان در دو دوره آموزشی غدیر ۳ و مبشر با موضوع مدیریت بحران شرکت کردند.

خبر جدید  نخستین جلسه هیئت نظارت بر سازمان های مردم نهاد در سال 98 برگزار شد

هادی نسب ضمن قدردانی از مجموعه دستگاههای امدادی و عملیاتی استان، خاطرنشان کرد: تمام دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با بهره گیری از همه ظرفیت های خود در مهار سیلاب و روان آب ها و ارائه خدمت به مردم استفاده کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه خسارت های ناشی از سیل در استان یزد نسبت به سایر استان ها بسیار کمتر و با حضور میدانی مدیریت ارشد استان و مسئولان در حداقل مقدار ممکن بوده است، گفت: هنوز برآورد کاملی از این خسارت ها انجام نشده و در کوتاهترین زمان ممکن ارزیابی ها از سوی دستگاههای مربوطه در این زمینه انجام و اطلاع رسانی لازم خواهد شد.

خبر جدید  ۵٠٠ کیلومتر لوله گذاری در اراضی کشاورزی خاتم اجرا شد

هادی نسب در پایان سخنان خود با تأکید بر ضرورت توجه مردم به دریافت اطلاعات و اخبار از منابع رسمی و رسانه های مجوزدار استان در زمان بروز حوادث، تصریح کرد: در روزهای اخیر به دنبال بارش ها و وجود سیلاب ها شایعاتی در رابطه با ورود سیل به یزد از سمت شهرستان تفت در برخی کانال ها و فضای مجازی منتشر گردیده که شایعات به وجود آمده در این مورد کاملا نادرست است و اساساً باید توجه داشت که آب سطح رودخانه تفت هیچگاه به سمت یزد سرازیر نمی شود.

خبر جدید  برگزاری پنل بررسی «تحلیل و بررسی وضعیت ساخت و ساز در استان» به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان