به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، کانون هماهنگی گردشگری استان به ریاست « سیدمسعود عظیمی» سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در سالن شهید موحدین تشکیل جلسه داد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در این جلسه گفت: گردشگری به عنوان پاک ترین صنعت و یکی از پایدارترین فضاهای کسب و کار است که باید مزیت های اصلی استان را در این حوزه جستجو کرد.

« سیدمسعود عظیمی» افزود:فعالیت کانون های گردشگری بر اساس ایجاد هماهنگی و ورود به ارائه خدمات بهتر شکل گرفته است و نهادسازی یکی از مترقی ترین راهکارهایی است که می تواند جریان سازی واقعی بخش خصوصی در این عرصه را امکان پذیر سازد.

خبر جدید  یک هزار نفر به سهمیه یزد در حج امسال اضافه شد

عظیمی خاطرنشان کرد:کمیته ها و هسته های شکل گرفته در ابعاد مختلف گردشگری می تواند به عنوان عنصری پیشران عمل کند و در فضایی که مسئولیت اجتماعی بر فعالیت اداری غالب می شود،جریانی سازنده و اثرگذار شکل می گیرد.

وی بر برداشت مناسب از الگوهای تطبیقی و ایده های نو با حداقل آزمون و خطا تاکید و اظهار داشت:علاوه بر شناسایی و بهره مندی از مزیت های استان لازم است مزیت سازی نیز مورد توجه قرار گیرد و اگر فعالیت ها در قالب شبکه ای برنامه ریزی شوند با رسیدن به نتیجه مناسب؛ شکل گیری خوشه گردشگری نیز محقق می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد بیان کرد: به جز تعامل مسیر دیگری برای پشرفت و توسعه استان وجود ندارد و همه باید برای ایجاد حس خوب و ارائه خدمات مناسب و پایدار به گردشگران تلاش کنیم و این امر با تمرکز بر موضوعات شاخص امکان پذیر است.

خبر جدید  مسیر و حریم رودخانه ها از موانع و ساخت و سازهای غیر مجاز پاکسازی شود

عظیمی به برنامه ریزی بر اساس زیرساخت ها و خدماتی که در رونق گردشگری نیاز است اشاره و بر حمایت از جامعه هتلداران و سایر بخش های فعال در گردشگری برای تقویت توان و ارائه خدمات قابل قبول تاکید کرد.

وی افزود: انتظار می رود کمیته علمی و آموزشی برای انجام مطالعات صحیح و کاربردی جهت دهی لازم را در دستور کار قرار دهد و اسناد و سوابق پژوهشی انجام گرفته نیز مورد بازبینی و بهره برداری قرار گیرند.

خبر جدید  مراکز آموزش عالی در استان یزد نیازمند ساماندهی است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در پایان گفت:آنچه در کمیته ها و جلسات مختلف مطرح می شود جمع بندی شود زیرا از نقاط ضعف،تهدید،فرصت یا قدرت می توان به استراتژی و چشم انداز مناسبی رسید و ایده های نو را در بهبود شرایط و حل مشکلات به کار گرفت.

شایان ذکر است در این جلسه گزارشی از روند پیشبرد ویژه برنامه های جشنواره تابستانی یزد ارائه و جهت تکمیل طرح این برنامه تبادل نظر و هم اندیشی شد.