3:21:54 - دوشنبه 18 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیازمند بانک اطلاعات کامل از محلات استان یزد هستیم
نیازمند بانک اطلاعات کامل از محلات استان یزد هستیم
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با بیان اینکه نیازمند بانک اطلاعات کامل از محلات استان یزد هستیم گفت: فعالیت مجزای دستگاه‌ها در محلات یزد سبب عدم رسیدن به هدف بازآفرینی شهری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محسن صادقیان امشب در کارگروه اجتماعی که در تالار کوثر استانداری یزد برگزار شد هدف از بازآفرینی شهری را هدف قرار دادن محلات عنوان کرد و اظهار داشت: شناخت محله، پتانسیل و نقاط ضعف و قوت محلات از جمله اهداف بازآفرینی شهری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد افزود: توانمند سازی محلات در تمام حوزههای مختلف از دیگر اهداف مهم بازآفرینی محلات است که شهرداریها اصلی ترین بازوی اجرایی این حوزه و پایه اصلی آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۵ یا ۶ دستگاه در استان یزد یک موضوع را به صورت موازی و با نامهای مختلف اجرا میکنند که وقتی دستورالعملهای این دستگاهها بررسی شد به آن رسیدیم که گامهای پنج گانه این دستگاهها به یک شکل اجرا میشود و هدف همگی آنها این است که دفتری در مرکز محلات ایجاد و با کمک افراد محله بتوانند اهدافشان را پیاده سازی کنند.

خبر جدید  پنج هزار کیسه بازیافت بین شهروندان یزدی در روز طبیعت توزیع می‌شود

صادقیان ادامه داد: ما به دنبال آن هستیم که هر زمان شناختمان نسبت به محلات کامل و نیازهای هر محله شناسایی شد، بعد از یک مدت پروژههای را تعریف و بتوانیم اهدافی که مدنظر است را پیاده سازی کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد اضافه کرد: تأکیدمان به دستگاهها این بود که تمام اعتباراتی که در این زمینه وجود دارد را به صورت متمرکز در ایجاد دفاتر هزینه کنند، زیرا اگر این کار صورت گیرد به هدف خود نخواهیم رسید و صلاح نیست که همه بخشها در یک محله چند دفتر مجزا داشته باشند.

خبر جدید  شهروندان یزدی در سیزده بدر کنار رودخانه‌ها اتراق نکنند

وی به مشکلات ایجاد دفاتر مختلف در محلات اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه هر کدام از این دستگاهها یک هدف را دنبال میکنند به شکلی پیش خواهد رفت که سبب نارضایتی مردم محلات شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با ارائه پیشنهادی به دستگاههایی که در حال اجرای طرحهای مختلف و شبیه به هم هستند اذعان داشت: این دستگاهها میتوانند تقسیم وظیفه کنند و از یکدیگر برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف کمک بگیرند.

صادقیان تصریح کرد: مسئلهای که باید دستگاهها به آن توجه داشته باشند این است که حوزه عملیاتی این محلات باید از سوی شهرداریها صورت گیرد و اگر هر کدامشان بخواهند به شکل جداگانه در محلات فعالیت کنند سبب سردرگمی شهرداریها نیز میشود.

خبر جدید  جمعیت هلال احمر یزد اردوی ‌«بقا در شرایط سخت» را برگزار می‌کند

وی تصریح کرد: شناخت کامل از محله سبب میشود که به اهداف جامع شهری برسیم و اگر امروزه میبینیم که طرحهای تفصیلی شهرها موفق عمل نمیکنند به این دلیل است که شناخت کاملی از محلات و شهرها وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد تصریح کرد: در استان یزد باید بانک اطلاعات کاملی از محلات داشته باشیم تا بتوانیم در طرح تفصیلی شهر که ارائه میشود، برنامهریزیهای لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد