1:10:32 - یکشنبه 27 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیمی از اسب اصیل عرب کشور در اشکذر نگهداری می‌شود
نیمی از اسب اصیل عرب کشور در اشکذر نگهداری می‌شود
فرماندار شهرستان اشکذر با اشاره به فعالیت ۱۳۳ باشگاه سوارکاری در اشکذر از نگهداری بیش از نیمی از جمعیت اسب اصیل عرب کشور در این باشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدعلی شاهحسینی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران یزد که در ادامه نشستهای خبری فرمانداران به مناسبت اعلام دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان یزد برگزار شد، اظهار داشت: در کل استان یزد آب به عنوان یکی از مهمترین دغدغهها و مسائل مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان اشکذر هم به صورت ویژه با دغدغه آب همراه است و مردم، مسئولان و صنعتگران به این موضوع حساسیت بسیار خاصی دارند.

فرماندار شهرستان اشکذر با تاکید بر ضرورت وجود نگاه دانش محور به مسئله آب استان تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی سالم یکی از مهمترین دغدغههای شهرستان اشکذر به حساب میآید و در طول دو سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای این موضوع هزینه شده است.

شاهحسینی با بیان اینکه خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی ایران نسبت به تامین زیرساختهای لازم برای زندگی مردم به ویژه در نقاط محروم اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: تقریبا تمام روستاهای شهرستان اشکذر از نعمت گاز برخوردارند.

وی شهرستان اشکذر را قطب سوارکاری استان و یکی از اصلیترین نقاط سوارکاری در کشور دانست و عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳۳ باشگاه پرروش اسب و سوارکاری در شهرستان اشکذر فعالیت دارند.

فرماندار شهرستان اشکذر ادامه داد: این تعداد باشگاه سوارکاری و پرورش اسب سبب شده که در حال حاضر بیش از نیمی از اسب اصیل عرب کشور در شهرستان اشکذر نگهداری شوند.

شاه حسینی عنوان کرد: اشکذر نخستین شهرستان استان یزد است که در راستای تدوین سند چشمانداز توسعه اقدام کرده و در این راستا، شش محور توسعه برای این شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی در ارتباط با زیرساختهای ارتباطی شهرستان اشکذر گفت: در طول سالهای پس از انقلاب در این راستا اقدامات بسیار گستردهای صورت گرفته که نتیجه آن ضریب پوشش صددرصدی تلفن ثابت و همراه در این شهرستان است و این موضوع قطعا یکی از دستاوردهای مهم انقلاب در اشکذر است.

فرماندار شهرستان اشکذر با بیان اینکه شهرستان اشکذر علاوه بر برخورداری از جاذبههای گردشگری و صنعت اسب و بسیاری ویژگیهای دیگر، یک شهرستان صنعتی هم به حساب میآید، در ارتباط با راههای این شهرستان گفت: در حال حاضر بالغ بر ۸۰ درصد از کل راههای این شهرستان از استانداردهای لازم برخوردار هستند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  پایان نامه‌های دانشگاه‌های یزد به سمت موضوعات و مسائل استان سوق داده شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد