۱۹:۴۷:۲۱ - پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیمی از پرونده‌های طلاق در یزد ‌به سازش ختم شد
نیمی از پرونده‌های طلاق در یزد ‌به سازش ختم شد
رئیس کل پیشین دادگستری استان یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش آمار طلاق در استان یزد گفت: سال گذشته از ۳۴۰۰ پرونده، ۱۶۰۰ پرونده به سازش ختم شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس کل پیشین و جدید دادگستری استان یزد اظهار داشت: الان یزد به نسبت پرونده، قاضی و تعداد شعب و نیروی اداری، استان یزد رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه در طول ۵ سال گذشته در راستای تامین نیروی انتظامی مورد نیاز جذبهای خوبی در حوزه نیروهای کادری و قاضی انجام شده خاطرنشان کرد: برای پستهای خالی هم اقدامات لازم صورت گرفته که بتوان نیروهای جدید و توانمند جذب کرد.

رئیس کل پیشین دادگستری استان یزد ادامه داد: در مرکز استان یزد پیگیریهای لازم صورت گرفت و ۴۱ هزار متر زمین به دادگستری استان یزد اختصاص پیدا کرد که الان ارزش آن زمین بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان است.

حبیبی افزود: این زمین ۳۰ سال پیش در وسعت ۲۴ هکتار به یک شرکت که بعدا خصولتی شد واگذار شد تا طرحی را اجرا کند اما آن شرکت طرح را اجرا نکرد و پس از چندین سال مطلع شدیم که به دنبال تغییر کاربری زمین هستند.

وی افزود: از این رو اقدامات لازم صورت گرفت و خلع ید انجام شد و زمین به راه و شهرسازی برگشت و با توجه به اینکه ۴۱ هزار متر مربع زمین آن ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد، مبلغ کل ۲۴ هکتاری که آن شرکت به دنبال تغییر کاربری آن بود بسیار بیشتر بود.

رئیس کل پیشین دادگستری استان یزد با تاکید بر اینکه بحث پیشگیری از وقوع جرم باید با جدیت دنبال شود گفت: قانون اساسی اجرای این موضوع را به قوه قضائیه واگذار کرده است.

حبیبی عنوان کرد: در این زمینه و در راستای کاهش طلاق در استان یزد، اقدامات گستردهای صورت گرفت و همین موضوع سبب شد که کاهش چشمگیر آمار طلاق در استان را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷ حدود ۳۴۰۰ پرونده طلاق تشکیل شد که با تشکیل کارگاههای آموزشی و اقدامات صورت گرفته، ۱۲۰۰ پرونده اصلا از سوی درخواست کنندگان پیگیری نشد و مابقی پروندهها هم به مراکز مشاوره تحویل داده شد که به این وسیله هم ۴۰۰ مورد پرونده به صلح و سازش ختم شد و اصلا به مرحله دادگستری نرسید.

رئیس کل پیشین دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: در راستای جلوگیری از مشکلات زناشویی و مراجعه برای طلاق، اقدامات لازم با همکاری ادارات مرتبط صورت گرفت که زوجین پیش از ازدواج در کارگاههای مشاوره و آموزش خانواده شرکت کنند.

حبیبی با تاکید بر اینکه هشت هزار زوج در این دورهها شرکت کردند که همه از مطالب بیان شده رضایت داشتند گفت: این موضوع میتواند به عنوان یک طرح بسیار خوب و الگو در سایر استانهای کشور اجرا شود.

وی ادامه داد: یزد پیش از ۵ سال گذشته در حوزه فناوری دادگستری رتبه ۲۰ کشور را داشت ولی الان رتبههای اول تا سوم را در حوزههای مختلف کسب کرده است.

رئیس کل پیشین دادگستری استان یزد به اجرای طرحهای پابند الکترونیک و مراقبت الکترونیک اشاره کرد و افزود: در حال حاضر یزد پس از تهران توانسته رتبه دوم کشور را در این حوزه به خود اختصاص دهد.

محمدرضا حبیبی با حکم آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه به عنوان رئیس کل دادگستری استان اصفهان منصوب و غلامعلی دهشیری به عنوان رئیس کل دادگستری یزد منصوب شد.

انتهای پیام/ش


منبع :: نیمی از پرونده‌های طلاق در یزد ‌به سازش ختم شد

تبليغات
بانک پاسارگاد