2:07:03 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هدف از ایجاد دفاتر پیشخوان توسعه دولت الکترونیک است
هدف از ایجاد دفاتر پیشخوان توسعه دولت الکترونیک است
یزد – ایرنا – دبیر کل کانون دفاتر پیشخوان دولت با تشریح فعالیت این دفاتر در کشور گفت: راه‌اندازی دفاتر پیشخوان در راستای توسعه دولت الکترونیک ،تسریع امور و کاهش مراجعه مردم به اداره های دولتی انجام می‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی اداره کل ثبت‌احوال یزد، علی فلاح حقیقی در آیین آغاز به کار پانزدهمین دفتر پیشخوان ارائه خدمات هویتی در شهر یزد با قدردانی از مسئولان ثبت‌احوال استان ، واگذاری خدمات دولتی به بخش خصوصی را گام مؤثری در تکریم مردم و رفاه حال شهروندان خواند.
وی افزود: امیدواریم تمام ادارات و نهادهای اجرایی کشور با عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی و حرکت در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری و برون‌سپاری خدمات دولتی ، رضایت خاطر و رفاه مردم را بیش‌ازپیش فراهم کنند.
وی اظهار داشت : خدمات ارائه‌شده در شبکه دفاتر پیشخوان دولت به‌موازات سایر ارکان توسعه دولت الکترونیک افزایش‌یافته است و این واگذاری‌ها روند توسعه دولت الکترونیک را سرعت بخشیده است.
فلاح حقیقی ادامه داد: اکنون خدماتی مانند حوزه‌های وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت ورزش و جوانان، خدمات سازمان ثبت‌احوال، خدمات شهرداری‌ها، برق، گاز، آب، صندوق‌های بازنشستگی، وزارت تعاون و اپراتورها از طریق شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت به مردم عرضه می‌شود.
همچنین محمدعلی مکرمی مدیرکل ثبت‌احوال استان یزد با اشاره به‌ضرورت واگذاری بخشی از خدمات دولتی به بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری دولت ، نقش این دفاتر را در تسهیل روند ارائه خدمات به مردم مثبت و سازنده ارزیابی کرد و اظهار داشت : به‌کارگیری دولت الکترونیک و سامانه‌های هوشمند در دستگاه‌های اداری به‌واسطه از بین بردن ارتباط مستقیم گیرنده خدمت با ارائه‌کننده آن ، زمینه بسیاری از فسادهایی را که می‌تواند در مواجهه افراد با یکدیگر بروز کند از بین می‌برد.
در حال حاضر ۲۹ دفتر پیشخوان جهت ارائه خدمات ثبت‌نام کارت هوشمند ملی در استان دایر است.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال ۱۳۹۵، یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.
۲۰۸۸/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  آیت الله شاهرودی، عمر خود را در راه ترویج ارزش‌های دینی صرف کرد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد