به گزارش خبرگزاری برنا از یزد؛ محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان گفت: به موجب ماده ۵۹ قانون ششم توسعه، دولت مکلف به تدوین برنامه بازآفرینی سالانه ۲۷۰ محله توسط وزارت راه و شهرسازی کشور و شهرداری ها در قالب مطالعات مصوب ستاد ملی بازآفرینی شهری بوده است.

صادقیان ادامه داد: پس از ورود به این موضوع بازآفرینی نشست های مختلفی با دستگاه های اجرایی عضو ستاد و موثر در این حوزه برگزار و ابعاد مختلف تحقق اهداف طرح بازآفرینی در استان مورد هم اندیشی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی بیان کرد: در ابتدا راه و شهرسازی به عنوان محوریت کار مشخص و تمام آیین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی شهرسازی ملاک عمل قرار گرفت اما وقتی به سایر ابعاد موضوع ورود پیدا کردیم مشخص شد شهرداری یکی از دستگاه های درگیر در این موضوع است.

خبر جدید  زمین چمن، مهمترین نیاز فوتبال یزد است

صادقیان خاطرنشان کرد: در بررسی های بعد نیز مشخص شد که دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دانشگاه علوم پزشکی نیز با دستورالعمل هایی جداگانه در این حزوه دخیل و مشغول فعالیت هستند و از سوی دیگر نیز معاونت عمرانی استانداری هم ردیف اعتباری با عنوان بازآفرینی شهری دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد اظهار داشت: برای رسیدن به گفتمانی واحد در موضوع بازآفرینی شهری با دستگاه های اجرایی موثر و یا فعال در این حوزه جلساتی برگزار و مشخص شد که ۸۰ درصد شرح خدمات این دستگاه ها با هم یکسان می باشد.

خبر جدید  الزامات رفتاری دیپلماتیک ایران در پروسه فعال شدن INSTEX/ افزایش قدرت یورو در مقابل دلار با فعال شدن کانال مالی ایران و اروپا

وی بر توانمندسازی محلات شهر به عنوان هدف اصلی طرح بازآفرینی شهری تاکید و گفت:در بحث بازآفرینی توجه به محلات، توانمندسازی محله به محله شهر بانگاه اقتصادی به محله و تامین خدمات روبنایی و زیربنایی بر مبنای اطلاعات صحیح به دست آمده از دفاتر تسهیلگری ضرورت دارد.

صادقیان با بیان اینکه تمام شرح خدمات دستگاه های مربوطه در حوزه بازآفرینی شهری احصا شده عنوان کرد: در گام نخست لازم است دفاتری در محلات شهر با هدف شناسایی کامل محله به صورت کارشناسی و تخصصی ایجاد و فعال شوند.

معاون استاندار یزد با اشاره به اینکه به این صورت تمام نیازمندی ها، نقاط قوت و ضعف، ظرفیت ها و هر آنچه مربوط به محلات است توسط این دفاتر شناسایی می شود گفت: پس از مدت فعالیت این دفاتر ما به مرحله اجرای پروژه در این محلات می رسیم و در هر محله تعدادی پروژه به عنوان ملاک عمل ما در آن محل در نظر گرفته میشود.

خبر جدید  کمک هزینه فرآوری و جایگزینی مواد اولیه وارداتی و تکمیل زنجیره آزمایشگاه سرامیک تامین شود

صادقیان خاطرنشان کرد: در نشست ها و جلساتی که پیرامون این موضوع برگزار شد، به ۱۵ محله در سطح شهر یزد و یک یا دو محله در شهرستان ها رسیدیم و علاوه بر آن، ابلاغ اعتباری نزدیک به ۴۳ میلیارد تومان در بحث بازآفرینی شهری به استان انجام شده است.