14:50:47 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هدف بهزیستی شناسایی خانواده‌های دارای فرزند معلول ژنتیک است
هدف بهزیستی شناسایی خانواده‌های دارای فرزند معلول ژنتیک است
ایلنا: کارشناس پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی استان یزد گفت: هدف بهزیستی شناسایی خانواده های دارای فرزند معلولیت ژنتیکی است که پرونده مشاوره ژنتیک ندارند و سعی می…

کارشناس پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی استان یزد گفت: هدف بهزیستی شناسایی خانواده های دارای فرزند معلولیت ژنتیکی است که پرونده مشاوره ژنتیک ندارند و سعی می کنیم در کل استان این شناسایی را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.

سعیده مظفری در گفتوگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه طرح غربالگری ژنتیک از شهریور ۹۵ در تمامی شهرستانهای استان اجرا شد، اظهار داشت: در این سال بهزیستی تقریباً کل استان را پوششداده به نحوی که بالای ۸۵% زوجها تحت پوشش قرار گرفتند.

خبر جدید  ضرورت اجرای مدیریت یکپارچه شهری در بافت تاریخی یزد

وی ادامه داد: در سال ۹۶ نیز پوشش طرح تا ۹۵% بوده و این در حالی است که از اواسط سال ۹۷ به دلیل قانون برنامه ششم توسعه که این کار به دانشگاه و وزارت بهداشت سپرده شد این مراجعات کمتر شده به نحوی که دو شهرستان تفت و ابرکوه اصلاً ارجاعی ندارند.

کارشناس پیشگیری از معلولیتهای بهزیستی استان یزد اضافه کرد: در بقیه شهرستان ها هم تعداد ارجاعات خیلی کم شده و فقط در شهرستان میبد و اردکان به قوت خود باقیست و ارجاع بالایی دارند.

خبر جدید  اجرای سرود ۱۳۵۷ نفری دانش‌آموزان یزدی به مناسبت دهه فجر

وی در ادامه با اشاره به طرح غربالگری دانش آموزی برای دختران در مدارس عنوان کرد: طرح غربالگری دانش آموزی هر سال ۲هزار مورد بوده است و این در حالی است که در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ ، تعداد ۴ هزار نفر یعنی دو برابر سال های قبل در طرح مذکور شرکت نموده اند.

مظفری با بیان اینکه نکته محوری در موضوعات غربالگری ژنتیک آگاهسازی است و مهم این است که خانوادهها در این زمینه آگاهی لازم را داشته باشند، اظهار داشت: زمانی ژنتیک علم غریبی بود و مردم شناخت کافی از این علم نداشتند و کاملاً با آن ناآشنا بودند اما بهزیستی تلاش کرد در حوزه پیشگیری با داشتن برنامهای کاملاً اصولی و ضابطهمند به این مهم بپردازد.

خبر جدید  آمادگی یزد برای مدیریت بحران شیوع آنفلوآنزا در استان


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها: , ,
تبليغات
بانک پاسارگاد