4:16:46 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان در یزد پایان یافت
هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان در یزد پایان یافت
گروه اجتماعی ــ مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران نشان «خواجه نصیرالدین طوسی» با معرفی تیم برتر در استان یزد به کار خود پایان داد.

هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان در یزد پایان یافتبه گزارش ایکنا از یزد، مهدی باصولی، رئیس جهاددانشگاهی استان یزد، صبح امروز، ۹ اردیبهشت در مراسم اختتامیه مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران «نشان خواجه نصیر الدین طوسی» اظهار کرد: این مسابقات به ابتکار جهاددانشگاهی و سازمان دانشجویان با هدف رشد و تقویت فرهنگ گفتوگو، تمرین برای سخن گفتن با منطق و تقویت روابط برگزار شد.
وی با اشاره به شركت ۴۴ تیم از ۱۲ دانشگاه استان در این دوره از مسابقات گفت: این مسابقات از بهمن ماه ۹۷ در استان آغاز و با طی رقابتهای برگزار شده امروز اختتامیه و تیم برتر معرفی خواهد شد.
باصولی از مشارکت ۲۳ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاههای استان در این دوره از مسابقات خبر داد و بیان کرد: در این دوره دانشگاه یزد و دانشگاه فرهنگیان بیشترین تعداد گروه را داشتهاند.
رئیس جهاددانشگاهی استان یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی از برگزاری مسابقات «ایده گاه فرهنگ» در استان خبر دداد و افزود: ایده گاه فرهنگ یک ایده شو طراحی رویدادهای فرهنگی است که در آن دانشجویان علاقمند فرصت می یابند ایده های خود را برای برگزاری رویدادهای فرهنگی دانشگاه مطرح کرده و آن را در معرض قضاوت کارشناسان و دانشجویان قرار دهند.
وی ادامه داد: این مسابقات رویدادی نوآورانه است که به ابتکار معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد اجرایی شد و ۲۰ ایده به مسابقات ارسال که در نهایت به همت اعضای شورای هماهنگی فعالیتهای فرهنگی دانشگاههای استان ارزیابی و ۶ ایده برتر معرفی شد.
ملک ثابت، عضو هیات علمی دانشگاه یزد و یکی از اعضای هیات داوران مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از جهاد دانشگاهی و سازمان دانشجویان اظهار کرد: مناظره همان مجادله به احسن است که در قرآن نیز آمده: « وَجَادِلْهُمْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ » مجادله همان بحث است و مشهورات و معروفات به زبان استدلال و برهان تا اینکه طرف مقابل را مغلوب کنیم از این رو به حماسه تشبیه شده است.
وی با اشاره به اینکه مناظره نوعی حماسه است افزود: در حماسه شکست طرف مقابل مطرح است و به قوت بازو و تکنیکهای رزمی و مناظره به قدرت اندیشه، علم، آگاهی، تکنیکهای برهان و استدلال وابسته است.
ملک ثابت ادامه داد: در مناظره افتخارات شخص بیان میشود ولی در حماسه شخص رجز میخواند در برابر فرد مقابل و در واقع مناظره یک نوع حماسه سرایی است مربوط به داناییها، اندیشه و فن به کار بردن در اینکه طرف مقابل را مغلوب کنیم.
این عضو هیات علمی دانشگاه یزد افرایش اعتماد به نفس دانشجویان، شجاعت، تمرین سخن گفتن با استدلال و برهان، تمرین کار جمعی، تایید حق گویی و حق طلبی و تایید حق کردن را از جمله مزیتهای این مسابقات برشمرد و گفت: مزیت دیگراصول و آداب مناظره است که مسابقات داور داشته باشد و گروهها نتیجه داوری را با روی باز می پذیرند.
وی بیان کرد: باید آگاهیهای خود را در حوزه مربوط به کار علمی و گزارههایی که وجود دارد، گسترش دهیم چرا که اولین نکتهای که در مناظره لازم است، اینکه آگاهی کامل بر روی موضوع وجود داشته باشد و همچنین استفاده از تکنیکهای مناظره از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
یادآور میشود در پایان این مراسم از زینب مرادی، رتبه برتر و علیرضا آقا محمدی شایسته تقدیر در مسابقات ایده گاه فرهنگ تجلیل شد. همچنین از بین دو تیم هدف از دانشگاه یزد و راحیل دانشگاه علوم پزشکی با موضوع روند کلی دینداری در جامعه رو به افول است، راه یافته به مرحله نهایی تیم هدف به مسابقات منطقه ای راه پیدا کرد.

خبر جدید  نواخته شدن زنگ انقلاب در یزد

انتهای پیام


منبع :: http://yazd.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد