2:53:09 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وابستگی به واردات آفت تولید و بخش صنعت است
وابستگی به واردات آفت تولید و بخش صنعت است
یزد – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه وابستگی به واردات آفت تولید و بخش صنعت است بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های داخلی در خودکفایی تجهیزات و ماشین آلات تاکید کرد.

به گزارش شامگاه یکشنبه دفتر امام جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست تفسیر قرآن هفتگی با اشاره به اینکه در ارتباط با مسائل اقتصادی و برنامه‌ریزی باید با جدیت حرکت کنیم اظهار داشت: اگر بخواهیم روی پای خودمان بایستیم باید از توانایی‌های خودمان استفاده کنیم، خودمان را بشناسیم و به درک صحیحی از خود برسیم.
وی افزود: باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد که هر تشکل و نهاد دولتی و غیر دولتی در هر بخشی برای خود یک اتاق فکر داشته باشد و با استفاده از نظر افراد با تجربه و کاردان و خوش فکر، زمینه رفع مشکلات و تحقق پیشرفت را فراهم کند.
امام جمعه یزد بیان داشت: یکی از مشکلاتی که در حوزه برخی صنایع وجود دارد این است که افرادی با تکیه بر وام و تسهیلات اقدام به راه‌اندازی کارخانه کردند و تمام تجهیزات و مواد اولیه خود را هم از خارج کشور وارد می‌کنند.
ناصری یزدی افزود: این موضوع سبب می‌شود که هر وقت کارخانه با کمبود یا مشکلی روبرو شد باز هم مجبور به واردات هستند و هیچ زمانی روی پای خود نمی‌تواند بایستد، به همین دلیل هم اگر روزی تحریمی برای این واحد به وجود آید، ورشکست می‌شود و تعداد زیادی کارگر را هم بیکار می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطر نشان کرد: این چه کاری است که ما همیشه خودمان را وابسته به دیگران بدانیم، شاید برای ابتدای کار مجبور باشیم بخشی از نیازمان را وارد کنیم ولی این نباید همیشگی باشد.
وی گفت: باید سعی کنیم ماشین آلات، مواد اولیه و تجهیزاتی که نیاز داریم را کم کم خودمان تولید کنیم و به این وسیله جلوی وابستگی را بگیریم.
امام جمعه یزد تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که حتما در واحدهای تولیدی باید به آن توجه شود این است که ما نباید منتظر دولت باشیم که دولت به ما وام و تسهیلات بدهد، بهترین کار این است که اگر نداریم و نمی‌توانیم به تنهایی کاری را شروع نکنیم، با افرادی شریک شویم و به کمک آنها کار را شروع و به پیش ببریم.
ناصری یزدی افزود: در کشور ما این ظرفیت به وفور وجود دارد که دستگاه‌ها و ماشین آلات مورد نیاز تولید و صنایع در داخل تولید شود و اگر از نخبگان حمایت لازم صورت گیرد، آنها می‌توانند نه تنها آن دستگاه و تجهیزات بلکه نمونه‌های پیشرفته‌تر و با کیفیت بالاتری را تولید کنند.
مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را سال رونق تولید نامگذاری کردند.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  یزد، میزبان جشنواره کشوری دانشجو معلمان


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد