9:26:49 - شنبه 22 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
والدین حریم خصوصی بدن را برای کودکان تعریف کنند
والدین حریم خصوصی بدن را برای کودکان تعریف کنند
مدیر بیمارستان اعصاب و روان بهمن یزد با تاکید بر لزوم آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان، اظهار کرد: والدین باید برای کودکان خود، حریم خصوصی بدنشان را تعریف و افراد دایره امن آن‌ها را به او معرفی کنند. مهین ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: والدین باید مواظب رشوه‌پذیری کودکان باشند به طوری که کودکان […]

مدیر بیمارستان اعصاب و روان بهمن یزد با تاکید بر لزوم آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان، اظهار کرد: والدین باید برای کودکان خود، حریم خصوصی بدنشان را تعریف و افراد دایره امن آن‌ها را به او معرفی کنند.

مهین ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: والدین باید مواظب رشوه‌پذیری کودکان باشند به طوری که کودکان به مناسبت هدیه گرفتن‌ها و جایگاه افراد واقف باشند و در صورت حضور نداشتن والدین، چیزی را به عنوان هدیه از افراد نامطمئن دریافت نکنند.

خبر جدید  ولایت، دژ مستحکم الهی وتجلیگاه توحید است

این مسئول با اشاره به این که والدین باید بر سر مفهوم رازها با کودکان خود صحبت کنند، گفت: کودکان باید بدانند در قول و قرارها چه چیزی وجود دارد، حتی باید تمامی صحبت‌هایی که با مسئولان و بزرگترها دارند را به والدین خود اطلاع دهند.

وی در مورد ایجاد عبارات رمزی بین والدین و کودک برای شرایط غیرعادی نیز تصریح کرد: باید عباراتی رمزی بین والدین و کودکان وجود داشته باشد تا آنان بتوانند موارد خطر را به والدین خود با علائم رمزی هشدار دهند.

خبر جدید  آبیاری 60 درصد باغهای استان یزد با روش های نوین

این روانشناس از لزوم صحبت والدین و کودکان در مورد مباحث جنسی نیز سخن گفت و خاطرنشان کرد: باید والدین به سوالات جنسی کودکان خود پاسخ دهند و کودک را در مورد این موضوعات به صحبت وا دارند چرا که این موضوع تنها یک مسئله جنسی نیست و امنیت جسمی و روانی کودک را نیز در برمی‌گیرد.

خبر جدید  اختصاص ۳۱ میلیارد تومان برای درمان مددجویان یزدی

ذوالفقاری با اشاره به نحوه برخورد کودکان با افراد ناشناس هم تاکید کرد: کودکان باید بیاموزند که چگونه با تحکم و رفتار قلدرمآبانه برخی افراد، مقابله کنند که لازمه یادگیری این مسائل آگاهی از مهارت‌های اجتماعی است.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد