11:41:39 - یکشنبه 19 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورودی‌های شهر یزد در سه حوزه زمینی، ریلی و هوایی ساماندهی می‌شود
ورودی‌های شهر یزد در سه حوزه زمینی، ریلی و هوایی ساماندهی می‌شود
معاون عمرانی شهرداری یزد با اشاره به اینکه بعضی ورودی‌های شهر تاریخی و جهانی یزد وضعیت خوبی ندارند، از ساماندهی این مسیرها در سه حوزه زمینی، ریلی و هوایی خبر داد.

مجتبی فرهمند در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یزد، با بیان این که شهر یزد به عنوان یک شهر گردشگرپذیر و جهانی محسوب میشود اظهار داشت: ورودیهای شهر به عنوان اولین پرده نمایش شهر هستند و باید به آن توجه داشت.

وی با اشاره به اهمیت ورودیهای یک شهر تاریخی برای گردشگران افزود: ورودیهای شهر یزد به سه دسته هوایی، زمینی و ریلی برای مسافران داخلی و خارجی تقسیمبندی میشوند.

معاون عمرانی شهرداری یزد با بیان اینکه ورودیهای زمینی شهر یزد به چند دسته تقسیم میشوند خاطرنشان کرد: ورودی شمالی از سمت تهران، ورودی جنوبی از سمت کرمان و ورودی غربی از سمت شیراز ورودیهای شهر یزد را تشکیل میدهند.

فرهمند با اشاره به طراحی و انجام ورودیهای شهر گفت: طراحی ترافیکی و طراحی شهری ورودی شمالی و غربی به اتمام رسیده است و بخشی از ورودی غربی در مرحله اجرا قرار دارد و سال گذشته روشنایی تمام ورودیهای شهر به اتمام رسید.

وی گفت: بخشی از طرحها در ورودی شمالی با توجه به اینکه با برخی از شهرها در طول مسیر مشترک است و نیاز به هماهنگی اجرا دارد در حال برنامهریزی و پیگیری است.

خبر جدید  ۵۸۱ هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان یزدی خریداری شد

معاون عمرانی شهرداری یزد با اشاره به شرایط نابسامان ورودی جنوبی شهر از سمت کرمان عنوان کرد: ورودی جنوبی شرایط خوبی نداشت و هیچ طرحی برای آن در نظر گرفته نشد بود ولی طراحیهایی برای آن در سال جاری صورت گرفته و تا یک ماه آینده قطعی شده و در مرحله اجرا قرار میگیرد.

خبر جدید  یزد| رانت نمی‌گذارد تسهیلات به فعالان اقتصادی واقعا توانمند برسد

فرهمند ادامه داد: بخش بعدی ورودیها ورودی هوایی شهر یزد است که بلوار آزادگان به عنوان وروی هوایی محسوب میشود، که طرح بازپیدایی از فرودگاه تا میدان ابوالفضل در دستور کار قرار دارد و تا دو ماه آینده نهایی شده و ساماندهی آن هم در بودجه سال ۹۸ قرار گرفته و به عنوان ورودی شهر در بخش هوایی مورد توجه قرار دارد.

وی ورودی ریلی را هم یکی از ورودیهای اصلی شهر دانست و اظهار داشت: ورودی ریلی هم اصلیترین بخش آن ساماندهی دسترسی به ایستگاه قطار به لحاظ ترافیکی و پارک و محوطه سبز جلو ایستگاه راه آهن است و در دستور کار شهرداری برای اجرایی شدن طرح آن تا پایان سال قرار گرفته و عید نوروز امسال با یک شکل جدیدی میزبان میهمانان ریلی به شهر یزد باشیم.

خبر جدید  تعاملات استان‌های یزد و فارس در حوزه طنز افزایش می‌یابد

وی با بیان اینکه تمام آسفالتهای شهر و به ویژه ورودیهای آن در حال ترمیم است گفت: بارندگیهای اخیر آسیبهایی به آسفالت شهر رسانده که برنامه درزگیریها و روکشها شروع شده است که در این زمینه ورودیها در اولویت کار قرار دارند.

انتهای پیام/ش


منبع :: ورودی‌های شهر یزد در سه حوزه زمینی، ریلی و هوایی ساماندهی می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد