13:38:02 - جمعه 3 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وظیفه معلمان ترغیب دانش آموزان به خروج از سطحی نگری است
وظیفه معلمان ترغیب دانش آموزان به خروج از سطحی نگری است
یزد – ایرنا – رئیس شورای فرهنگ عمومی یزد گفت: یکی از ضرورت های امروز جامعه ترغیب دانش آموزان به خروج از سطحی نگری مطالب در موقع تحصیل توسط معلمان است که از سوی انگلیسی‌ها وارد ایران شد که آنها به خواندن، حفظ کردن و نمره گرفتن اکتفا ‌کنند که این امر مانع تفکر و تعقل نسل جوان است.

به گزارش روز جمعه دفتر امام جمعه یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با اعضای بسیج فرهنگیان استان با بیان اینکه در سبک آموزش فعلی، تدبر، نوآوری و تفکر وجود ندارد، افزود: این موضوع از جمله چالش هایی است که با آن روبرو هستیم که انگلیسی‌ها در زمان تحمیل سبک آموزشی فعلی به ما دنبال می‌کردند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به آثار شهید مرتضی مطهری (ره) اظهار داشت: در مراکز آموزشی اگر خلاصه مطالب این شهید را جمع آوری و استفاده کنند بسیار ارزشمند و راهگشاست.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد با بیان اینکه امام (ره) کتاب‌های شهید مطهری (ره) را بدون هیچ کم و کاستی می‌پذیرفتند، افزود: وقتی کتاب‌های «زن در نظام اسلامی» و
«حجاب» که توسط این شهید تالیف شد به نجف آوردند، برخی ها مطالبی که در مورد حجاب نوشته بود، ایراد گرفتند ، اما امام کتاب‌ها را مطالعه و هیچ اشکالی هم به آن وارد نکردند.
ناصری یزدی خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار الگوی بسیار خوبی برای روحانیان، طلاب، استادان ، معلمان و اقشار مختلف جامعه است.
وی با اشاره به اینکه تفکر و تعقل باید در تعلیم و تربیت گنجانده شود، اضافه کرد: فرهنگیان باید در « مدار دین » حرکت و دانش آموزان را متدین تربیت کنند چون اثر تربیت دینی سبب می‌شود که جامعه به سمت سلامت اجتماعی حرکت کند.
استاد درس خارج حوزه علمیه یزد تصریح کرد: بی‌تفاوتی در قبال تربیت دینی دانش آموزان توسط معلمان و استادان سبب می‌شود، اگر قدمی اشتباه بردارند، گناهی از سوی دانش آموزان سر بزند، موضوع متوجه استاد و معلم خواهد بود.
هفته بزرگداشت مقام معلم از ۱۲ اردیبهشت ماه در استان یزد همزمان با سراسر کشور آغاز شده است .
یزد ۱۶ هزار فرهنگی شاغل دارد، هم اکنون ۲۵۰ هزار دانش آموز در هزار و ۹۲۰ واحد آموزشی استان در حال تحصیل هستند.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  اعمال محدودیت‌های ترافیکی در محورهای یزد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد