6:13:16 - پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پتانسیل دانشگاه آزاد اسلامی در تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاه
پتانسیل دانشگاه آزاد اسلامی در تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاه
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد در دیدار با دکتر طهرانچی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با طرح‌ریزی‌های خود به صنایع کشور و حل مشکلات مردم کمک کند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیتالله محمدرضا ناصرییزدی نماینده ولیفقیه در استان و امامجمعه یزد عصر امروز با دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفتوگو کرد.

آیتالله ناصرییزدی در این دیدار با تأکید بر لزوم تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاهها گفت: آموزش دانش آموزان و دانشجویان باید از وضعیت سطحینگری خارجشده و تفکر و تعقل حاکم بر علم شود، چراکه اکنون وضعیت آموزش بهگونهای است که دانشجویان بعضاً ۱۰ تا ۱۵ ساعت در طول روز برای کنکور و یا امتحانات مطالعه­ میکنند، اما این مطالعات سطحی است و پس از امتحان و کنکور از ذهن دانشجویان فراموش میشود.

خبر جدید  ادای احترام دکتر طهرانچی به شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی یزد

وی ادامه داد: دانشجو را باید در دانشگاه ساخت، تا زمانی که از دانشگاه خارج میشود، خدمت و محصولی برای عرضه داشته باشد، اما متأسفانه وضعیت آموزش عالی بهگونهای است که برای دانشجویان سرمایهگذاری علمی و تحقیقاتی نمیشود.

نماینده ولیفقیه در استان و امامجمعه یزد با تأکید بر اینکه دانشجویان باید مشکلات جامعه را برطرف و بهعنوان ایجادکننده اشتغال و صنعت پایدار در جامعه فعالیت کنند، اظهار داشت: تربیت دانشجوی کارآفرین باید محور تمام فعالیتها و برنامههای دانشگاه باشد. دانشگاهها نباید وقت خود را تلف کنند و باید سبک آموزشی را هرچه سریعتر تغییر دهند.

خبر جدید  تراژدی تامین

آیتالله ناصرییزدی با انتقاد از سطحینگری به سیستم آموزشی کشور، خاطرنشان کرد: عدم خلاقیت و برنامهریزی برای تغییر و پیشرفت نیروی انسانی ازجمله آسیبهایی است که بهوسیله سطحینگری به سیستم آموزشی کشور وارد میشود که این موضوع را در دیدار با وزیر آموزشوپرورش و مسئولان دیگر عنوان کردم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی میتواند پیشتاز این تحول باشد، گفت: دانشگاههای دولتی هنوز به این مهم نرسیدهاند که دانشگاه میتواند از یک منطقه یا استان برنامهریزی جدی برای تغییر را آغاز کند، اما دانشگاه آزاد اسلامی میتواند آغازکننده این تحول باشد تا دانشگاههای دولتی هم مجبور شوند در این مسیر حرکت کنند.

خبر جدید  نمایش 350 محصول دفاعی تولید داخل در مصلای تهران

نماینده ولیفقیه در استان و امامجمعه یزد با اشاره به ظرفیتهای استان یزد، گفت: صنایع پوشاک سابقه درخشانی در استان یزد دارد که احیاء این صنعت نیاز به سرمایه زیاد ندارد و تنها با آموزش و مهارتآموزی میتوان این چرخه گسترده تولید پوشاک در استان و کشور را فعال کرد و دانشگاه آزاد اسلامی میتواند با طرحریزیهای خود به صنایع کشور و حل مشکلات مردم کمک کند.

انتهای پیام/۴۰۹۴/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد